TÜBİTAK personel alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazetede yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre TÜBİTAK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı birimlerinde görevlendirilmek üzere 236 Personel alımı yapacak. Adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgileri haberde.

Başvuru Süreci Sona Eriyor!

TÜBİTAK Personel alımı başvurusunda sona geldik. Nisan ayında başlamış olan başvurularda artık sona geldik. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç 21 Mayıs 2024 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece aşağıdaki belirtilen nitelikler kapsamında yapılacak.

Güncellenmiş Başvuru Tarihleri: 22 Nisan - 21 Mayıs 2024

Başvuru Adresi: https://kariyer.tubitak.gov.tr

Resmi Gazete Duyurusu Nedir?

22.04.2024 tarihli ve 32525 sayılı Resmî Gazete'nin 47'inci sayfasında yayımlanan Araştırmacı ve Teknik ve Destek Personeli alım ilanının son başvuru tarihi 21.05.2024 tarihine kadar uzatılmıştır.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

TÜBİTAK  yayımladığı ilana göre 230 Araştırması ve 6 kişi Teknikve Destek Personeli alımı gerçekleştirecek.

Başvuru Genel Şartları Nelerdir?

TUBİTAK Personel alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve araştırmasından olumlu sonuç alabilmek " gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Aranmayacak!

TUBİTAK Personel alımında adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmayacak.Bu kapsamda KPSS siz Personel Alımı için adayların belirtilen eğitim şartlarını sağlıyor olmaları gerekmektedir.

Eğitim Şartı Nedir?

Lisans Mezunu personel alımı yapılacak. Bu kapsamda adayların yukarıdaki tabloda belirtilen alanlardan mezun olmuş olmaları gereklidir.