Türk Silahlı Kuvvetleri subay alımı için ilan yayımladı. Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin adresi üzerinde yayımlanmış olan Subay alımı ilanı için başvurular başladı.

TSK ve Bağlı olan Deniz, Kara ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları bünyesine 2022 yılı Hukuk sınıfı il ve Dış kaynaktan olmak üzere Muvazzaf Subay Alımı gerçekleştirecek.

Hukuk Sınıfı Subay Kimdir?

Hukuk sınıfı subay, 926 sayılı TSK Personel Kanunu, Hukuk Sınıfı Subaylar Hukuk Hizmetleri Başkanlıkları ve Hukuk Hizmetleri Birimleri Hakkında Yönetmelik, Fakülte ve Yüksek Okullar Askeri Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksekokullardan Yetişen Subaylara ve Astsubaylara İlişkin Yönetmelik ve MSB Personel ve Askeri Öğrenci Temin Faaliyetleri Yönetmeliği kapsamında, hukuk fakültelerini bitiren ve bu kılavuzun müteakip bölümlerinde açıklanan şartları sağlayan kadın ve erkeklerden istihdam edilen subaylardır.

İç ve Dış Kaynak Kontenjan Dağılımı Nedir?

Başvuru Şartları Nedir?

Genel Şartlar:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

Erkek adaylar için yedek subay olma koşullarını taşımak,

Subay naspedilmek için 926 sayılı TSK Personel Kanunu’ndaki şartları taşımak,

Askeri Okullar ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı okullardan herhangi bir sebeple çıkmamış veya çıkarılmamış olmak, diğer okullardan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak ve ortaöğretim kurumlarında örgün öğretim dışına çıkartma cezası almamış olmak.

Eğitim Şartı Nedir?

Türkiye’deki hukuk fakültelerinden veya denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı bir hukuk fakültesinden mezun olmak, Herhangi bir bakanlık veya kuruluşa karşı mecburi hizmeti olmamak ve kazandığı mesleki sıfatı nedeni ile ileride sınıf değişikliği isteminde bulunmayacağını taahhüt etmek.

Yaş Şartı Nedir?

Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1995 ve daha sonraki doğumlular), Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1990 ve daha sonraki doğumlular).

Sağlık şartları ve diğer şartlar için ilanın tam metnini inceleyebilirsiniz.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Muvazzaf Subay alımı başvuruları başlamış olup en geç 14 Kasım 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular sadece  https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. Şahsen, posta kanalıyla, dilekçe ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU KILAVUZU