Milli Savunma Bakanlığı PERTEm üzerinden yeni ilanlar yayımlanmaya devam ediyor. MSB üzerinde gelen yeni Subay Alımı duyurusuna göre geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan 520 Subay Alımı hakkında adayların beklediği sonuçlar açıklandı. Buna göre Adayların seçim aşaması başlıyor.

520 Muvazzaf Subay Alımı Yapılıyor!

TSK tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ve başvuruları 4 - 17 Eylül 2023 tarihleri arasında alınmış olan Muvazzaf Subay alım İlanı için alımlar Kuvvet Komutanlıklarına gerçekleştirilecek. Kontenjan Dağılımı ise;

  • Kara Kuvvetleri Komutanlığı 350 Subay Alacak,
  • Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 75 Subay Alacak,
  • Hava Kuvvetleri Komutanlığı 95 Subay Alacak,

Detaylı Alan dağılımına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/subay-alimi/tsk-komutanliklara-2023-yili-dis-kaynaktan-520-muvazzaf-subay-alimi-ilani-yayimlandi-h45033.html

Subay Sonuçları Açıklandı!

Başvurularını en geç 17 Eylül 2023 tarihine kadar gerçekleştiren adaylar için sonuçlar 9 Ekim 2023 tarihinde MSB PERTEM üzerinde açıklandı. Bu kapsamda Seçim aşaması faaliyetleri ve tarihler açıklandı.

Başvuru sonucunuzu e-Devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra Tercihlerim menüsü altından öğrenebilirsiniz. Giriş yapmak için tıklayınız.

KPSS Taban Puanlar Açıklandı!

MSB tarafından gelmiş olan Subay alımı duyurusuna göre Farklı Komutanlıklar için yapılan Değerlendirmeye göre sonuçlar açıklanmıştır. Bu kapsamda en düşük KPSS Taban puanlar 70 olarak belirtilmiştir. Buna göre komutanlıklara göre atama puanları aşağıdaki gibidir.

Seçim Faaliyetleri Ne Zaman Yapılacak?

 Millî Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri 2023 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Adayı Temini seçim aşaması faaliyetleri 16 - 26 Ekim 2023 (20 Ekim 2023 Hariç) tarihleri arasında yapılacaktır. Seçim aşaması faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarihte, saat 08.00'de MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.
seçim Aşaması Faaliyetleri,

Seçim Faaliyetleri Aşamaları Nelerdir?

a. Yabancı Dil Sınavı (Sadece Hava Uçak Bakım ve Hava Savunma tercihi olanlar adaylar)

b. Evrak Kontrol

c. Fiziki Değerlendirme

ç. Kişilik Değerlendirme Testi

d. Fiziki Yeterlilik Testi (Spor)

e. Sağlık Kurulu Raporu İşlemleri

f. Mülakat ( MSB tarafından bilahare ilan edilecek bir tarihte yapılacaktır.)

MSB Duyurunun Tamamı Burada: https://personeltemin.msb.gov.tr/AnaSayfa/DuyuruDetay?prmEncrypt=JFPHXSf0EJfoVJJHxKbs8HeBVZATuxaBK8uEs3X8Wud0jUN7MKx-cNh30hNKBtYexdCNUu_R62t5twGja_VHYfqMFs5tAETd0frS2nLJ1-lvpI8MqxTf1aeAQJzBZWvf