Millî Savunma Üniversitesi Dış Kaynaktan Subay Adayı Temini Seçim Aşaması Hakkında Duyuru

Millî Savunma Üniversitesi, dış kaynaktan öğretmen ve mühendis sınıfı muvazzaf subay adayı temini için seçim aşaması faaliyetlerini gerçekleştirecektir. Bu önemli etkinlikler, 25 Aralık 2023 tarihlerinde MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda (Mamak/Ankara) düzenlenecektir.

Tarih ve Yer Bilgisi

Seçim aşaması faaliyetleri, 25 Aralık 2023 tarihinde saat 08.00'de MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/Ankara adresinde icra edilecektir.

Adayların Hazır Bulunma Zorunluluğu

Seçim aşaması faaliyetlerine çağrılan adaylar, 25 Aralık 2023 tarihinde saat 08.00'de MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/Ankara adresinde hazır bulunmak zorundadırlar.

Başvuru Şartları ve Sınav Çağrısı

Başvuru şartlarını taşıyan tüm adaylar sınavlara çağrılmıştır.

Seçim Aşaması Faaliyetleri

Evrak Kontrol

Fiziki Değerlendirme

Kişilik Değerlendirme Testi

Fiziki Yeterlilik Testi (Mekik, Şınav, 400m Koşu)

Sağlık Kurulu Raporu İşlemleri

Mülakat Aşaması

Mülakat aşaması MSB tarafından daha sonra belirlenerek ilan edilecek tarihlerde yapılacaktır.

Fiziki Yeterlilik Testi İçin Gereksinimler

Tüm adaylar spor kıyafeti (eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmelidir.

Beden Eğitimi Öğretmeni Adayları

Bu adaylar, Fiziki Yeterlilik Testi yanı sıra Çabukluk Testleri, Yüzme, Jimnastik ve Seçmeli Testlere (Futbol, Voleybol ve Basketbol) girecektir. Sınavlar 3 gün sürecektir.

Sınav Yerleri

Çabukluk Testleri, Yüzme, Jimnastik, Futbol, Voleybol ve Basketbol sınavları TSK Spor Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Çankaya/Ankara adresinde yapılacaktır.

Sağlık Koşulu

Spor yapmasında sakınca bulunmadığına dair tek hekim raporu getirmeyen adaylar Fiziki Yeterlilik Testine alınmayacaktır.

Belge ve Ekipman Gereksinimleri

Adaylar, e-Devlet şifreleri ve Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri getirmelidir.

Belgelerin Aslı ve Fotokopileri

Adaylar, sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmelidir. Ancak, getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.

Güvenlik Uyarısı

Sınav merkezleri önünde güvenlik formu, dosya, zarf gibi malzemeleri satmaya çalışanlara itibar edilmemelidir.

Elektronik Cihazlar ve Cep Telefonları

Sınav merkezine cep telefonu ve diğer elektronik cihazlar ile girilmeyecek, nizamiyede belirtilen yerlere teslim edilecektir.

Başvuru Kontrolleri

Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları ve getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Başvuru şartlarını taşımayan veya eksik/yanlış belge getiren adayların temin süreci sonlandırılacaktır.

Başvuru Sonuçları

Başvuru sonucunu e-Devlet şifresiyle öğrenmek için Tercihlerim menüsünü kullanabilirsiniz. Sorunlarınız için https://personeltemin.msb.gov.tr adresini kontrol edebilirsiniz.