TRT KPSS siz personel Alımı ilanları yayımlandı. Az önce yayımlanan ilanlara göre TRT bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 12 farklı kadro ile personel alımı yapacak. Alımlar Yabancı dil gerektiren kadrolarda yapılacak. Buna göre KPSS siz Personel Alımı yapılacak olup, Peki alım kadroları nelerdir? Kimler başvuru yapabilecek? Nasıl başvuru yapılacak? İşin Olsa ekibi olarak sizlere aktaracağız.

TRT Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapacak?

TRT 19 Nisan 2021 tarihi itibari ile yayımladığı Personel Alımı ilanlarına göre 12 farklı alanada ilan yayımladı. Bu kapsamda alımlar,

Kadrolarında yapılacak. 

Başvuru Şartları Nelerdir?

TRT yayımladığı ilanlarda alımların İngilizce dilinde yapılacağı görülmektedir. Bu kapsamda adayların çok iyi derecede İngilizce biliyor olmaları gerekmektedir. Ayrıca Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi şartlar aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

TRT Personel alımı başvuruları sadece İnternet üzerinden yapılacaktır. İlanlar TRT Kariyer adresi üzerinde yayımlanmış olup ilgili ilanları aşağıda paylaşacağımız adres üzerinden inceleyebilirsiniz.

Başvuru ve İlanların Detayları: https://kariyer.trt.net.tr/ilan/site.aspx

Editör: TE Bilisim