Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Personel ve memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce TPAO resmi İnternet adresi üzerinde yayımlanmış olan Kamu Personeli Alımı ve Memur Alımı ilanına göre Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı bünyesine Personel alımı, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca, KPSS Puanı ile Memur personel alımı yapılacak.

Bu kapsamda 68 Personel alım başvuru kontenjan bilgisi ve şartları açıklandı.

Kamu Personeli ve Memur Alımı Yapılacak Kontenjanlar:

TPAO yayımladığı duyuruay göre 68 kamu personeli alımı ve Memur Alımı yapacak. Alımlar Çeşitli alanlarda Mühendis ve Uzman Yardımcısı kadrolarında yapılacak. Buna göre Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı bünyesine;

  • 32 Mühendis ( 6 Elektrik-Elektronik, 6 Endüstri, 5 Çevre, 6 Bilgisayar, 4 Kimya, 3 Yazılım, 2 Avukat )
  • 36 Uzman Yardımcısı,

olmak üzere toplamda 68 Memur personel alımı Ankara, Batman ve Adıyaman teşkilatına gerçekleştirilecek.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

TPAO Memur Personel alım içn adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askrliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şatlar aranacaktır.

KPSS şartı nedir?

Adayların 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Mühendis kadrosu için P3 ve Uzman Yardımcısı kadrosu için ise P3 veya P48 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir.

Yaş Şartı Nedir?

Adayların öncelikle 18 yaşını tamamlamış olamalrı greklidir. Ayrıca Sınav ilan tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak,

Eğitim Şartı Nedir?

Mühendis alımları için adayların alanına göre ilgili bölümlerden lisans seviyesinde mezun olmuş olmak.

Uzman yardımcısı kadrosu için Üniversitelerin İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler ya da Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler lisans programının birinden mezun olmak.

Mesleğe Göre Özel Şartlar Nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Söz konusu duyuru TPAO resmi İnternet adresi üzerinde yayımlanmış olup başvurular sadece İŞKUR üzerinden yapılacak. Buna göre Başvrular 5 gün içerisinde yapılmş olmaıs gereklidir.

Başvuru Tarihleri: 9 - 13 Ekim 2023

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

İLANIN TAM METNİ