TPAO Personel alımı ilanı yayımlandı. Ağustos ayı itibari ile gelmiş olan personel alımı ilanına göre TPAO bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 3 farklı şehirde istihdam edilmek üzere 121 personel alımı yapacak. Başvurular İŞKUR üzerinden alınacak olup ilan hakkında detaylar ve başvuru bilgileri paylaşıldı. İşin Olsa ekibi olarak haber detayından ilan bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

TPAO’nun yurdun dört bir yanında ve mavi vatanda artan faaliyetlerine bağlı olarak personel ihtiyacı doğmuştur. Bu ihtiyacın karşılanması için TPAO Merkez ve Taşra Teşkilatlarına toplam 121 (Lisans mezunu) personel alımı yapılacaktır.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ( TPAO ) 121 kişilik kadro ile Lisans kadrolarına personel alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda alımlar;

  • 1 Uzman Yardımcısı,
  • 120 Mühendis ( 55 Petrol ve Doğalgaz Mühendisi, 36 Jeofizik Mühendisi, 11 Makine Mühendisi, 7 Elektrik Mühendisi, 6 İnşaat Mühendisi, 3 Harita Mühendisi, 2 Metalurji Mühendisi )

olmak üzere 121 personel alacak.

Alım Yapılacak Şehirler:

  • Ankara,
  • Adıyaman,
  • Batman,

illerinde bulunan Merkez ve Taşra Teşkilatı birimlerine personel alılı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

TPAO adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi genel şartlar aranacak.

Yaş Şartı nedir?

Adaylardan 18 yaşını tamamlamış olmak ve Sınav ilan tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak şartı aranacak.

Eğitim Şartı Nedir?

Mühendis alımları için, En az dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak.

Uzman yardımcısı alımı için, Üniversitelerin İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler ya da Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler lisans programının birinden mezun olmak.

Tercihen Aranan Şartlar Nedir?

- “B” sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

- Microsoft Office uygulamalarını iyi derecede kullanabilmek (Word, Excel, Outlook, v.b.)

Maaş Bilgisi Nedir?

Mühendis Alımı Maaşları: Brüt Ücret (Sosyal Yardım, Tazminatlar ve İkramiye Dahil) 37.884,38/Ay'dır. Batman ve Adıyaman Böl. Md. çalışanlarına ilave 16.246.00 TL/Ay eklenir.

Uzman Yardımcısı Alımı Maaşları: Brüt Ücret (Sosyal Yardım, Tazminatlar ve İkramiye Dahil) 36.597,14/Ay'dır. Batman ve Adıyaman Böl. Md. çalışanlarına ilave 16.246.00 TL/Ay eklenir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Söz konusu olan TPAO Personel alımı başvuruları için süreç İŞKUR üzerinden alınacaktır. Başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 7 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 

Başvuru Tarihleri: 1 - 7 Ağustos 2023

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

İLANIN TAM METNİ