Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ( TPAO ) personel alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış ve başvuruları İŞKUR üzerinden alınmakta olan TPAO 121 personel alımı 3 fakrlı şehirde gerçekleştiriliyor. Ayrıca Ağırlıklı olarak farklı alanlarda Mühendislik kadroları yer almakta olup başvurular KPSS puanı ile gerçekleştirilmekteydi. Bu kapsamda Değerlendirme süreci ve KPSS Taban puan hakkında detaylara bu haberden ulaşabilirsiniz.

121 Personel Alımı Yapılıyor!

TPAO yayımladığı ilan için " Ankara, Adıyaman, Batman " illerinde olmak üzere toplamda 3 Şehirde farklı bölgelerde ve birimlerde görevlendirilmek üzere 121 Kamu Personeli Alımı gerçekleştirecek. Alım yapılacak kadrolar ise;

  • 1 Uzman Yardımcısı,
  • 55 Petrol ve Doğalgaz Mühendisi,
  • 36 Jeofizik Mühendisi,
  • 11 Makine Mühendisi,
  • 7 Elektrik Mühendisi,
  • 6 İnşaat Mühendisi,
  • 3 Harita Mühendisi,
  • 2 Metalurji Mühendisi,

olmak üzere 120 Mühendis ve 1 uzman yardımcısı alımı yapılıyor.

Mülakat Yapılacak!

TPAO Personel alımı başvuruları KPSS Puanı ile yapılıyor. Yapılacak değerlendirmeye göre adaylara Mülakat yapılacak. Mülakat tarihi ve yeri adaylara Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Açıklanmıştır. Gelişmelerden Haberdar olmak için İşin Olsa mobil uygulamarını indirebilir ve bizi İnstagramda takip edebilirsiniz.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapıldı?

TPAO Personel alımı değerlendirmesi için KPSS Puanı kullanılacak. Bildiğiniz gibi başvurular KPSSP3 puan türü kapsamında yapılmaktaydı. Bu yönde Şehir ve meslekeğe göre en yüksek KPSS Puanından başlanarak en düşük KPSS Puanına kadar yapılacak değerlendirme ile belirlenecektir.

KPSS Taban Puan Açıklandı!

Başvurular 60 KPSS puanı ile alınmıştı. İlgili Mühendislik ve Uzman Yardımcılığı kadroları için en düşük KPSS puanı açıklandı. 

Taban KPSS Puanı: Petrol ve Doğalgaz Mühendisi kadrsunda 60,821 puan ile atama yapıldı.

Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Başvurular İŞKUR üzerinden 7 Ağustos 2023 tarihi ile sona ermiş olup adaylar sonuçlarını beklerken 1 Eylül 2023 tarihi ile sonuçlar açıklandı. 

Adaylardan İstenen Belgeler:

KPSS Sonuç Belgeniz_(Barkodlu) / ÖNCELİK Belgesi (Aslı)

Nüfus Cüzdanı (Aslı)

Diploma veya Öğrenim Belgesi (Aslı ya da Barkodlu)

Yabancı Dil Belgesi (Barkodlu) (Uzman Yardımcısı Ünvanı için)

Erkek Adaylar için;

a. Tecil veya Muaf Belgesi (E-Devletten Barkotlu)

b. Yapmış Olanlar “Terhis Belgesi (Başlayış/Bitiş Tarihli), (Askerlik Şubesinden)

Sınav Tarihleri Belli Oldu!

Adaylar mülakata katılacaklar. Bu kapsamda TPAO gelen duyuruya göre sınavlar 18 Eylül 2023 ile 4 Ekim 2023 tarihleri arasında sınavlar uygulanacaktır.

SINAV TARİHLERİ VE SONUÇLAR BURADA