Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü memur alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda KPSS 2023/2 Kapsamında yayımlanmış olan tercih kılavuzuna göre TMO bünyesineki eksikliği gidermek için 158 Memur alımı yapılacağı açıklandı. Bu kapsamda Memur alımı başvurusu başlamış olup en geç 27 Aralık 2023 tarihine kadar devam edecektir.

Peki mezuniyete göre kontenjan dağılımı nedir? Nasıl başvuru yapılacak? Detaylar İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 49 Teknisyen,

Ön Lisans Mezunu: 15 Anbar Memuru, 1 İtfaiyeci, 27 Düz Memur, 24 Muhasebeci, 1 Sağlık Memuru, 

Lisans Mezunu: 2 Kimyager, 39 Mühendis,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Kamuya memur alımı için yayımlanmış olan duyuruya göre Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği gidermek için farklı kadrolarda lise, ön lisans ve lisans mezunu memur alımı gerçekleştirecek. Genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak.

Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek " gibi nitelikler aranacak.

Ayrıca KPSS Şartı olarakta 2022 yılında yapılan KPSS den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak şartı aranacaktır.

Tercihler Ne Zaman Yapılacak?

KPSS 2023/2 memur alımı için adaylar tercihlerini sadece ÖSYM aracılığı ile gerçekleştirecekler. Bu yönde adayların 20 - 27 Aralık 2023 tarihleri arasında tercih yapılacaktır.

KPSS 2023/2 Tercih Kılavuzu ile 3742 Memur Personel Alımı Sona Eriyor! KPSS 2023/2 Tercih Kılavuzu ile 3742 Memur Personel Alımı Sona Eriyor!

KPSS 2024/5 Tercih Ücreti ve Anlaşmalı Bankalar Hangileri KPSS 2024/5 Tercih Ücreti ve Anlaşmalı Bankalar Hangileri

Gelişmelerden haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamarını indirebilir ve İnstagramda diğer adaylarla bilgi alışverişi yapabilirsiniz.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA