Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu ( TİHEK ) memur alımı başvurusu başladı. 2022 veya 2023 KPSS Puanına göre memur alımı yapacak kurum geçtiğimiz günlerde yayımladığı duyuruya göre 9. Dereceli kadroda istihdam edilmek üzere İnsan hakları ve Eşitlik uzman Yardımcısı alımı yapacağını bildirmişti. Başvuru süreci az önce başlamış olan kurum için detayları sizlerle haberimizde paylaşıyoruz.

Kontenjan Detayları Nelerdir?

TİHEK memur alımı için yayımladığı ilana göre Hukuk Fakültesi mezunu adaylar içerisinden KPSSP4 puan türünden 36 kişilik sözlü sınav ile 9 İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcısı alımı yapılacak.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

TİHEK Memur alımına başvuru yapmak isteyen adayların öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları sağlıyor olmaları gereklidir. Sonrasında ise KPSS, Eğitim ve Yaş şartları aranacaktır.

2022 veya 2023 Yılı KPSS Puan Şartı Olacak!

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2022 veya 2023 yıllarına ait KPSS den " P4 " puan türünden en az 70 ve üzeri puan almış olmaları gereklidir.

Yabancı Dil Şartı Aranacak!

Son 5 yıl içersinde yapılmış olan YDS den İngilizce, Fransızca, Almanca veya Arapça dillerinin birinden en az 70 puan almış olmak gereklidir.

Yaş Şartı:

1 Ocak 2024 tarihi ike 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

TİHEK memur alımı başvurusu Ocak ayı içerisinde alınacak. Başvurular sadece kariyer adresi üzerinden alınacaktır.

Başvuru Tarihleri: 10 - 28 Ocak 2024

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

İLANIN TAM METNİ