Ticaret Bakanlığı memur alımı yapıyor. Her yıl açılan boş kontenjanlar kapsamında Ticaret Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Muayene Memuru alımı ve Gümrük Muhafaza Memuru alımı gerçekleştiriyor. Alımlar KPSS Puanı ile yapıldığından Taban puanlar merak edilmektedir. 

İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde Taban KPSS Puanları hakkında detayları sizlere aktaracağız.

Ticaret Bakanlığı Memur Alımı KPSS Puan Şartı Nedir?

Bakanlık bünyesine Gümrük Muhafaza Memuru alımı ve Muayene Memuru alımı için başvuru sırasında KPSS Şartı arıyor. Bu kapsamda Bakanlık bünyesine yüzlerce alım için Geçerlilik süresi dolmamış olan KPSS den P3 Puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı talep etmektedir.

2024 Yılı Muhafaza Ve Muayene Memuru alımı Puanları Belli Oldu!

Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru alımı

  • Taban Puanları: 70,001500
  • Tavan Puanları: 83,003760

Sözleşmeli Muayene Memuru alımı

  • Taban Puanları: 76,773970
  • Tavan Puanları: 94,497850

Sözlü Sınav Tarihleri Belli Oldu!

Ticaret Bakanlığından gelmiş olan duyuruya göre Sözleşmeli Muayene Memuru ve Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru sözlü sınavına katılmaya hak kazanan adayların sözlü sınav tarihleri ve yerleri belli oldu.,

Muayene Memuru ve Gümrük Muhafaza Memuru alımı için sözlü sınavlar 19 Şubat - 1 Mart 2024 tarihleri arasında yapılacak.

Yeni Başvurularda Adaylardan Aranan Şartlar:

Eğitim Şartı:

En az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve finans, finans ve bankacılık, gümrük işletme ile muhasebe ve finans yönetimi bölümlerinden ya da bunlara denkliği/eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak,

Gümrük Muhafaza Memuru Alımı Şartları: 

  • Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz yaşını doldurmamış olmak (01.01.1994 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.).
  • Erkeklerde en az 172 cm, kadınlarda ise en az 165 cm boyunda olmak.
  • Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, psikiyatrik bir hastalığı, kişilik bozukluğu, nörolojik rahatsızlığı, şaşılığı, körlüğü, gece körlüğü, renk körlüğü, işitme kaybı, topallık, kekemelik, kas veya iskelet sisteminde hareket kısıtlılığı ve benzeri engeller bulunmadığını belirten ve “Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir” ibareli sağlık kurulu raporu almak.

2024 Gümrük Muhafaza Memuru Maaşları Ne Kadar? Nasıl Olunur? 2024 Gümrük Muhafaza Memuru Maaşları Ne Kadar? Nasıl Olunur?

Muayene Memuru Alımı Şartları:

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1989 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.).

2024 Muayene Memuru Maaşları Ne Kadar? Görevleri ve Şartları? 2024 Muayene Memuru Maaşları Ne Kadar? Görevleri ve Şartları?

YENİ İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA