Ticaret Bakanlığı Memur alımı yapacak. Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 2023/2 Tercih Kılavuzu ile 1500 Memur alımı gerçekleştirecek. Alımlar Bakanlık Taşra ve merkez Teşkilatlarına gerçekleştirilecek olup Herkez başvuru yapabilecektir. Bu kapsamda Ticaret Bakanlığı Memur alımı süreci başladı. Peki Ticaret Bakanlığı 1500 Memur Alımı Başvuru şartları nedir? Kontenjan bilgisi nedir? Ne zaman başvuru yapılacak!

1500 Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Alımların Türkiye Geneli şhirlrde yapılacağı açıklandı. Söz konusu açıklama üzerinde anladığımız gibi Bakanlık Genel İdare Hizmetleri sınıfında istihdam edilmek üzere Denetmen ve Denetmen yardımcısı alımı yapacak. Denetmen yardımcısı alımları 8. ve 9. dereceli kadrolarda yapılmaktadır.

Alımlar KPSS 2023/2 tercih kılavuzu ile gerçekleştirilecek olup tercih süreci başlamıştır.

2023/2 Tercih Kılavuzu İle Memur Alımı Yapılacak?

Bakanı daha önceki yaptığı açıklama ile 1500 Memur alımı ÖSYM tarafından yayımlanacak Tercih kılavuzu ile gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda KPSS Puanına göre değerendirme yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Adaylardan Denetmen yardımcısı alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

KPSS Puan şartı Nedir?

Adayların 2022 veya 2023 yıllarında yapılan KPSS'den Yukarıdaki tabloda da göreceğiniz gibi KPSSp3 puan türünden puan almış olmak gereklidir.

Yaş Şartı Nedir?

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak.

Eğitim şartı Nedir?

Yukarıda alım yapılacak alanlardan en az dört yıllık eğitim veren üniversite fakültelerinden mezun olmuş olmak.

Başvurular Ne Zaman Alınacak?

Söz konusu Ticaret Bakanlığı 1500 Memur alımı başvurular başladı. Bakanlık memur alımları KPSS 2023/2 kapsamında merkezi tercih kılavuzu ile gerçekleştirilecek. Bu kapsamda tercihler bir hafta sürecektir.

Başvuru Tarihleri: 20 - 27 Aralık 2023

LİSANS MEZUN TERCİH KILAVUZLARI:

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA