Ticaret Bakanlığı memur alımı yapacak. Resmi Gazetede 1 Eylül 2023 tarihi ile yayımlanmış olan Memur Alımı ilanına göre Ticaret Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Bakanlık Rehber ve Teftiş Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 15 kişilik boş kadro ile memur alımı gerçekleştirilecek.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Ticaret Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı bünyeside istihdam edilmek üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında 9. Dereceli kadroda olmak üzere 15 Ticaret Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

genel ve özel nitelikler aranacak. Bu kapsamda Genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaki, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek " gibi nitelikler aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

ÖSYM tarafından 2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının (KPSS A Grubu) birinden KPSS P-48 puan türünden 80 (seksen) ve üzerinde puan almış olmak.

Eğitim Şartı:

En az dört yıllık yükseköğrenim veren hukuk, iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleriyle bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi ya da yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olması gereklidir.

Yaş Şartı:

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1988 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir),

Sağlık Şartı:

Sağlık durumunun, Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat etmeye elverişli olması ve müfettişlik görevini yapmasına engel olabilecek hastalığı veya özrü bulunmaması şarttır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Ticaret Bakanlığı memur alımı için başvurular eylül ayı içerisinden online olarak alınacaktır. Bu kapsamda olmak üzere;

Başvuru Tarihleri:  6 - 18 Eylül 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ