Ticaret Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere daha önce yayımladığı 1000 Büro Personeli alımı hakkında duyuru geldi. Başvurusu alınarak sonuçları duyurulmuş olan Büro Personeli atamalarında isim listesi duyuruldu. Bu kapsamda Bakanlık duyurusuna göre Merkez ve Taşra Teşkilatında istihdam edilmek üzere 1000 büro personeli alımı için kura sonuçları duyuruldu. Üç farklı bölgede ataması yapılan aday lar için yedek aday duyurusu yayımlandı.

Başvuru Sonuçlarına Göre KPSS Taban Puanlar Neydi?

KPSS Taban Puanı ve Tavan Puanı Belli Oldu. Söz konusu Büro personeli alımları KPSS Puanına göre yapılmakta olup Bakanlık başvuru için,

  • ASİL aday listesinde Taban KPSS puanı 79,221060 ve Tavan Atama Puanı 92,423300 olmuştur.
  • YEDEK aday listesine göre ise Taban puan 77,76478 ve Tavan Puan 79,22106 olmuştur.

Ticaret Bakanlığı Büro Personel Ataması Yedek Aday Kura İşlemleri Sonuçları Açıklandı!

1000 Sözleşmeli Büro Personeli alımı kapsamında yapılan Yedek adaylardan Kura işlemleri için sonuçlar duyuruldu. Bu yönde 121 yedek aday belirlendi.

Sözleşmeli Büro personeli kura sonuçları için tıklayınız…

Arşiv araştırması tamamlanmayan adayların atamaları atanma şartlarını sağlamaları halinde daha sonra gerçekleştirilecektir.

Atama onayları bilahare duyurulacak olup adaylar atama onaylarının Bakanlığımız web sayfasından yayımlanmasına müteakip tebligatları beklemeksizin kimlik belgeleri ile görev yerlerine gidip başlayış yapabilecektir.

Becayiş talepleri kabul edilmeyecektir.

Kura sonuçlarına göre atanma hakkından feragat edecek adaylar [email protected] e-posta adresine feragat dilekçelerini imzalı olarak pdf formatında göndermeleri önemle rica olunur.

Örnek Feragat Dilekçesi için tıklayınız…

Editör: TE Bilisim