Türk Hava Yolları personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce THY resmi İnternet adresi üzerinde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre THY bünyesindeki eksikliği gidermek üzere Depremzedelerden ve Türkiye Geneli Öğrenci personel alımı gerçekleştirecek. Söz konusu alımlar farklı niteliklerde yapılacak olup İşin Olsa ekibi olarak THY Personel Alımı hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

THY Yeni Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

Türk Hava Yolları az önce yayımladığı duyuruya göre " Take-Off 101 " kadrosunda personel alımı yapacak. Alımlar Part Time kapsamında gerçekleştirilecek. 

Ayrıca Depremzedeler için farklı bir ilan yer almakta olup sadece Depremzedeler başvuru yapabileceklerdir.

Yayımlanan İş İlanları ise:

  • Take-Off 101 (Anadolu Part-Time) / Afetzede Öğrencilerimize Yönelik
  • Take-Off 101 (Part-Time Öğrenci) / 2023

Depremzede Öğrencilere İş Fırsatı!

Türk Hava Yolları yayımladığı ilan ile Deprezede öğrencilerine öncelik sağlayacak olup bu yönde personel alımı yapacak. Depremden etlkilenen öğrenciler Take-Off 101 (Anadolu Part-Time) ilanımıza başvuru yapabilir, bir dünya markası olan Türk Hava Yolları ailesinin değerli bir parçası olabilirsiniz.

43 Şehirde Personel Alımı Yapılacak!

THY bünyesine alacağı Part time depremzede öğrencileri için başvurular " Adana, Ankara, Eskişehir, Kütahya, Antalya, Denizli, Isparta, Bodrum, Dalaman, Diyarbakır, Batman, Siirt, Elâzığ, Bingöl, Erzurum, Ağrı, Erzincan, Iğdır, Kars, Gaziantep, Kahramanmaraş, İstanbul, Hatay, İzmir, Kastamonu, Zonguldak, Kayseri, Konya, Malatya, Mardin, Şırnak, Muş, Nevşehir, Ordu-Giresun, Samsun, Sinop, Şanlıurfa, Adıyaman, Sivas, Tokat, Trabzon, Rize-Artvin, Van, Hakkari " şehirleri olmak üzere 43 farklı şehirden öğrenci alımı yapılacak.

Part Time Öğrenci Alımı Yapılacak!

Take-Off 101, lisans 3. ve 4. sınıf öğrencisiyken değerlendirme süreçlerine katılan ve süreçleri başarıyla tamamlayan öğrencilere eğitimlerine devam ederken yaklaşık 12 ay part-time çalışma fırsatı sunan bir yetenek programıdır.

Alım Yapılacak Şehirler Hangileridir?

THY'den gelen duyuruya göre İstanbul ve Ankara şehirlerde Öğrenci alımı yapılacak. Buna göre Çalışma yeri İstanbul ve Ankara olup İstanbul'da çalışacak kişilerin İstanbul ve çevresinde; Ankara'da çalışacak kişilerin ise, Ankara ve çevresinde öğrenim görüyor olması tercih edilecektir.

Başvuru Ortak Şartları Nelerdir?

 T.C. vatandaşı veya mavi kart sahibi olmak,

01.01.1997 ve sonrasında doğmuş olmak,

En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin herhangi bir bölümünde 3. ya da 4. sınıf öğrencisi olmak,

2024 yılında mezun olma koşulu aranmaktadır. Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak,

 İyi derecede İngilizce bilmek 

Yapılacak olan İngilizce sınavında başarılı olmak.

Take-Off 101 (Anadolu Part-Time) / Afetzede Öğrencilerimize Yönelik Özel Başvuru Şartları:

  • Vardiyalı çalışma düzeninde başvurmuş olduğunuz ofisimizde haftanın en az 2 günü tam zamanlı olmak üzere haftada en fazla 30 saat çalışabilmek,
  • 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'na göre depremden etkilenen iller olarak kabul edilen Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Elâzığ illerinde kendisi ve/ya 1. dereceden yakını (anne, baba ya da kardeş) “afetzede” olarak değerlendirilen adaylarımız,
  • 11 ilin dışında okuyan ve 1. dereceden yakını (anne, baba ya da kardeş) “afetzede” olarak değerlendirilen adaylarımız sürece başvuru yapabilir.

Take-Off 101 (Part-Time Öğrenci) / 2023 Özel Başvuru Şartları:

  • 100’lük sistemde en az 65, 4’lük sistemde en az 2,50 genel not ortalamasına sahip olmak ve olduğunu belgeleyebilmek,
  • İstanbul ve Ankara’daki ofislerde, haftanın en az 2 günü tam zamanlı olmak üzere haftada en fazla 30 saat çalışabilmek,

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Türk Hava Yolları Part Time personel alımı başvuruları ilanların yayımlanması ile birlikte başlamıştır. Adaylar başvurularını sadece İnternet adresi üzerinden gerçekleştirecekler. Bu kapsamda yayımlanmış olan ilana göre Başvurular en geç 13 Mart 2023 tarihine kadar gerçekleştirilecektir. Başvurular sadece " yenibiris.com " adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU TARİHLERİ: En Geç 13 Mart 2023

BAŞVURU ADRESİ: https://takeoff101.yenibiris.com/

Başvuru Sonrası Hangi Adımlar Gerçekleştirlecek?

Online Genel Yetenek ve İngilizce Sınavı: 18 - 19 Mart 2023

Online Grup Mülakatı: 12 - 19 Nisan 2023

Video Mülakat: 23 - 25 Mart 2023

Kişilik Envanteri Uygulaması: 25 - 27 Nisan 2023

İK ve Birim Mülakatları: 3 -23 Mayıs 2023

İş Teklifi : Haziran 2023

Ailemize Hoş Geldiniz: 3 Temmuz 2023 Pazartesi 

Editör: TE Bilisim