Türk Hava Yolları personel alımı oldukça ilgi çekiyor.  Türk Hava Yolları 2024 yılı personel alımları ile dikkat çekiyor. Geçtiğimiz aylarda Kabin memuru alımı yapacağını açıklayan THY yaptığı yeni bir duyuru ile de çok sayıda personeli bünyesinde dahil edeceğini bildirdi. Bu kapsamda alım yapılacak kontenjanlar ve başvuru şartlarını İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

THY Personel Alımında Yeni Açıklama Geldi!

Türk Hava Yolları yönetim kurulu ve icra kurulu başkanı Ahmet Polat yaptığı açıklamalarda THY personel alımına değindi. Ahmet Polat THY'nin hızına yetişemediklerini ve kapasitesini büyütüklerini duyuruken yeni personel alımları için şu açıklamada bulundu;

Hafta Sonu katıldığı CNN Türk Ekranlarında yayımlanan Hakan Çelik İle Hafta Sonu SProgramında sorulara yanıt verdi. Bolat yaptığı açıklamaya göre THY'ye 1000 kabin memuru ve 900 pilot alınacağını açıkladı. Bunun yanında Bolat 2 yıl içinde tüm THY uçaklarında internetin ücretsiz olacağını söyledi. THY memur ve pilot alımı başvuru şartları ile adaylık sürecinde izlenecek yollara ilişkin bilgiler Türk Hava Yolları'nın "kariyer" sayfası üzerinden duyurulacak.

Hangi Alanlarda Persponel Alımı Yapılacak?

THY den gelen açıklamaya göre Türk hava Yolları bünyesindeki eksikliği gidermek üzere,

  • 900 Pilot,
  • 1000 Habin Memuru,

En Az 47 Bin TL Maaş İle Personel Alınacak!

Bildiğiniz gibi THY personelleri yüksek maaş ile görev yapmaktadırlar. Son zamanlarda yapılan zamlar ve düzenlemeler ile birlikte THY Personeli maaşları en düşük 47 Bin TL dir. 

2024 Kabin Memuru Maaşları, Çalışma Şartları ve Diğer Tüm Detaylar 2024 Kabin Memuru Maaşları, Çalışma Şartları ve Diğer Tüm Detaylar

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

THY Personel alımlarında genel ve özel nitelikler aranacak. Daha önce de Kabin memuru alımı yapan THY 2024 yılı şartlarını açıklamıştı. Öte yandan pilot alımları devam eden THY için çeşitli alanlarda Pilot alımı yapılıyor. Genel olarak adaylardan,

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • 30 yaşından büyük olmamak,
  • Daha önce THY veya diğer hava şirketleri kuruluşlarından disiplin cezası ile ayrılmamış olmak,
  • Herhangi bir adli sicil veya arşiv kaydı olmamak,
  • İyi derecede İngilizce biliyor olmak,

THY Pilot Alımı Şartları Nedir?

Türk Hava Yollarınına pilot alımı için adaylardan genel olarak " T.C. Vatandaşı olmak, Askerlik ile ilişiği olmamak, Lisans Mezunu olmak, 160 cm ile 195 cm boyları arasında olmak, 30 yaşını tamamlamamış olmak, İngilizce dilinden puan almış olmak" şartları aranacak.

Kabin Memuru Alımı Şartları Nelerdir?

THY Kabin Memuru alımı için " En az lise mezunu olmak, 35 yaşından büyük olmamak, Kadınlar için 160-180 cm arası, erkekler için 170-190 cm boyları arasında olmak ve Sağlık şartlarını sağlıyor olmak " gereklidir.

Kabin Memuru Alımı Daha Önce Yapılmıştı!

Türk Hava Yolların 2024 yılı geçtiğimiz aylarda bünyesine Kabin Memuru alımı faaliyetlerinde bulundu. Bu kapsmada ilgili ilan aşağıdaki gibidir.

THY Kabin Memuru Alımı İlanı 2024 Sona Erdi! Yeni İlan Ne Zaman? THY Kabin Memuru Alımı İlanı 2024 Sona Erdi! Yeni İlan Ne Zaman?

Başvurular Ne Zaman Açıklanacak?

THY Personel alımları bir yandan devam ederken yeni personel alımları için herhangi bir tarih verilmedi. Buna göre ilanın 2024 yılı sonuna kadar yayımlanması bekleniyor. Yapılan açıklamalar göz önüne alınacak olursa ise Yakın zaman içerisinde ilanların geleceği ön görülmektedir.

İLANLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA