Türk Hava Yolları en az lise mezunu adaylar içerisinden 8 bin personel alımı yapacak. Başvuru için süreç başlıyor. Çeşitli kadrolarda personel alımı kontenjan dağılımı ve başvuru şartları için bilgileri İşin Olsa ekibi olarak sizlere aktaracağız.

2024 Ylı 8 Bin Personel Alınacak!

THY bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere çeşitli kadrolarda olmak üzere 8 bin personel alımı müjdesi THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat tarafında paylaşıldı. 

THY yeni adımları ile büyümeyi hedeflerken yeni istihdam yapılacağını duyurdu. Ahmet Bolat, 82 bin civarındaki çalışan sayısını yüzde 10 artırmayı planladıklarını bildirdi. 

Kontenjan Dağılımı Nedir?

Ahmet Bolat yaptığı açıklamasında 8000 Bin Personel Alımı kapsamında 600 ü Pilot olacağını belirtti. Diğer alım yapılacak kontenjanlar ise:

THY bünyesine istihdam edeceği personel kontenjanları belli oldu. THY Kariyer adresi üzerinde yayımlanmış olan ilanlara göre alımlar " Kabin Memuru, Pilot, Teknisyen, Mühendis " gibi kadrolarda yapılacak. Güncel alım yapılan kadrolar ise;

KONTENJANLARA BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU! SENDE TIKLA KATIL

  • Take-Off Jr. (Lisans Son Sınıf Öğrencileri ve Yeni Mezunlar),
  • Türk Hava Yolları Kabin Memuru İlanı (Kadın),
  • Afetzede Adaylarımıza Yönelik İstihdam İlanı 
  • Afetzede Adaylarımıza Yönelik Kabin Memuru İlanımız Yayında!
  • Yetiştirilmek Üzere II. Pilot Aday Adayı,
  • Simülatör Uçuş Öğretmeni (SFI),
  • II. Pilot Dar Gövde,
  • Kaptan Pilot Dar Gövde,
  • II. Pilot Geniş Gövde,
  • Kaptan Pilot Geniş Gövde,

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

THY Personel alımları en az lise mezunu adaylardan yapılmaktadır. Ancak Adaylardan Genel olarak " T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.) 01/01/1983 ile 31/12/2003 tarihleri arasında doğmuş olmak En az lise mezunu olmak,  İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih nedenidir.), Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak, Daha önce Türk Hava Yolları ve iştirakleri ile diğer işyerlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak, Türk Hava Yolları iştiraklerinde görev yapıyor olmak tercih nedenidir " gibi şartlar aranacak.

Başvurular Online Yapılacak!

Türk Hava Yollarının personel ilanları sadece THY resmi kariyer adresi üzeriden yayımlanmaktadır. Buna göre adaylar başvurularını sadece  " https://careers.turkishairlines.com/acik-pozisyonlar " adresi üzerinden gerçekleştirecektir.

KABİN MEMURU ALIMI İLANLARI BURADA

TÜM THY PERSONEL ALIMI İLANLARI BURADA

GÜNCEL THY PERSONEL ALIMI İLANLARI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIDA.

THY 2024 Yılı Personel Alımı Güncel Listesi! En az lise mezunu THY 2024 Yılı Personel Alımı Güncel Listesi! En az lise mezunu

GÜNCEL THY PERSONEL ALIMI İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA