TEİAŞ personel alımı yapıyor. Yayımlamış olduğu personel alımı ilanına göre toplamda 146 kişilik kadro ile Teknisyen ve Tekniker alımı gerçekleştirilerek. Başvurular sona ermiş olup adaylar sonuçlarını beklemektedir. Peki Değerlendirme süresi nasıl olacak? Başvuru sonuçları ne zaman açklanacak?

146 Personel Alımı Yapılacak?

TEİAŞ personel alımı Ön Lisans ve Lise mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecektir. Bu kapsmda:

  • 66 Tekniker ( 51 Elektrik, 14 Harita ve 1'Makine )
  • 80 Teknisyen ( 7 Elektronik, 13 İnşaat, 5 Kimya ve 55 Elektrik )

alımı olmak üzere toplamda 146 personel alımı yapılacaktır.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

TEİAŞ personel alımı başvuruları KPSS Puanı ile gerçekleştirildi. Bu kapsamda Başvurular İŞKU üzerinden yapılmış olup nİHAİ liste sonucuna göre Noter huzurunda belirlenecektir.

Bu kapsamda başvuruları talep şartlarını sağlayan adaylar arasından yapılacak olan kura çekimi ile belirlenecektir. İki ayrı liste esas alınacaktır:

  1. Tekniker Alımı Değerlendirmesi: en yüksek KPSS puanından başlanmak üzere açık iş sayısının dört (4) katı aday ASİL ve 4 Katı aday yedek olarak belirlenecektir.

  2. Teknisyen Alımı Değerlendirmesi: Kadro sayısı kadar Değerlendirmeler Noter huzurunda yapılacak. Yedek adaylarda Kura ile belirlenecek olup kadro sayısının 4 kadar Yedek olarak seçilecektir.

Kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirilecek ve kura sonucunda seçilen adaylar sözlü sınava davet edilecektir. Sözlü sınav sonucunda ise işe alımlar gerçekleştirilecektir.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman?

TEİAŞ personel alımı başvurular 12 - 16 Haziran 2023 tarihi ile gerçekleştirilmiş olup başvurular İŞKUR üzerinden yapılmıştır. Bu kapsamda başvuru için değerlendirme süreci başlamış olup başvuru değerlendirmesi tamamlandıktan sonra haziran ayının sonuna kadar açıklanması bekleniyor.