TCDD Kamu İşçi alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan Kamu İşçi Alımı İlanına göre TCDD bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 9 farklı şehirde olmak üzere 114 Kamu İşçi alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda farkı kadroalrda olmak üzere başvurularda sona geldik. Başvuru değerlendirmesi Kura işlemleri ile yapılacak olup detayları haberde.

TCDD 114 Kamu İşçi Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

TCDD bünyesindeki eksikliği karşılama üzere 3 farklı kadroda istihdam edilmek üzere " 13 Kaynakçı (oksijen ve elektrik), 86 Makine Bakımcı, 15 Makine Teknisyeni - Motor ve Makine (motor tamircisi) " kadrolarında Kamu İşçi alımı gerçekleştirilecek.

Başvurular Sona Eriyor!

TCDD Kamu İşçi alımı için başvurular İŞKUR üzerinde 30 Ekim 2023 tarihi ile başlamış olup artık sona ermektedir. Bu kapsamda başvurular en geç 3 Kasım 2023 tarihine kadar başvuurların yapılmış olması gereklidir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını aşağıdaki bağlantı üzerinden ilan detaylarına ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/kamu-iskur-alimi/tcdd-9-sehirde-114-kamu-isci-alimi-ilani-yayimlandi-kpss-sarti-h45382.html

Kura İşlemleri Ne Zaman Yapılacak?

TCDD tarafından İŞKUR üzerinde yayımlanan ilan için başvurular alındıktan sonra İŞKUR tarafından hazırlanacak Nihai aday listesine göre TCDD tarafından Kura İşlemleri yapılacaktır. Söz konusu kura işlemleri için TCDD herhangi bir tarih paylaşmadı. Ancak Her şehir için Kuralar genel Müdürlük üzerinde yapılacak. 

Kura İşlemleri tarihlerini TCDD Resmi İnternet adresi üzerinden duyuracaktır.

İstenen Belgeler Nelerdir?

1- Nüfus cüzdanı aslı evrak tesliminde gösterilecektir,

2- Cumhuriyet Savcılığından veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr adresinden TC Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı belgesi alınacaktır. Adli sicil kaydı bulunanlar, adli sicil kaydında geçen kararlarla ilgili mahkeme kararlarını,

3- Öğrenim belgesi fotokopisini, (Öğrenim belgesinde bölüm/alanı/dalı/programı belirtilmiş veya E-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr adresinden alınan barkotlu mezun belgesi olacaktır.)

4- Askerlik durum belgesini, (Belgede terhis, tecil, bedelli veya muaf olduğu belirtilecek, muaf olanlar muaf olma belgesini verilen belgeye ekleyecektir.)

5- E-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr adresinden alınan Yerleşim Yeri (İkametgah) ve Diğer Adres Belgesini,

6- E-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr adresinden alınan Kare kodlu SGK Tescil ve Hizmet Dökümünü,

7- TCDD web sitesi (http://www.tcdd.gov.tr) duyurular bölümünde yayımlanan İş Talep Bilgi Formunu mavi tükenmez kalemle doldurup imzalı olarak, teslim edecektir.