Tarım ve Orman Bakanlığı 2023 yılı Memur Alımı ve Personel Alımı detayları geldi. Az Önce Tarım Bakanı Vahit Kirişçi yaptığı açıklamaya göre Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı branşlarda ve şehirlerde olmak üzere 6 bin personel Alımı yapılacak. Bakan yaptığı açıklaması sonrası İlk ilan geldi. İşin Olsa ekibi olarak yaptığımız araştırma sonrası Tüm detayları İlk olarak sizlerle paylaşıyoruz. Bu haberimizde sizlere

Tarım ve Orman Bakanlığı Açıklaması Nedir?

6 Bin Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Ne Olacak?

Başvuru İçin adaylardan Aranan şartlar nedir?

KPSS Şartı ve Yaş Şartı Olacak mı?

Başvurular Ne Zaman başlayacak?

gibi detayları aktaracağız.

Bakan Açıkladı! 6 bin Memur Personel Alımı Yapılacak!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi yaptığı bütçe görüşmesindeki açıklamasında 6 bin personel alacağız açıklaması ile ilanlar geliyor. Söz konusu açıklama ise

2023 yılında Tarım ve Orman Bakanlığımız bünyesinde istihdam edilmek üzere 6 Bine Yakın personel alımı yapacağız.

şeklindeydi.

AÇIKLAMA SONRASI ADAYLAR İNSTAGRAMDA TOPLANDI! KADIN ERKEK GRUBUMUZA SENDE GEL!

İşin Olsa İnstagram >>>>>BURAYA

Açıklama Sonrası İlk İlan Geldi!

Vahit Kirişçi yaptığı 6 bin personel memur alımı açıklaması sonrasında İk İlan geldi. Bakanlığa bağlı olan Devlet Su İşleri bünyesinde Taşra Ve Merkez Teşkilatındaki eksikliği gidermek üzere 1273 Sözleşmeli Personel alımı yapılacak. Bu yönde ilan detaylarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/dsi-2023-yili-1273-sozlesmeli-personel-alimi-ilani-kontenjan-ve-sartlar-nedir-h43643.html

6 Bin Personel Alımı Kontenjanları Ne Olacak?

Söz konusu açıklama sonrası detaylar gelmeye başladı. Bu kapsamda Bakanlık memur personel alımı hakkında herhangi bir kontenjan açıklaması gelmedi. Ancak geçtiğimiz dönemlerde yapılan alımlardan yola .okacak olursak Bakanlık alımları " Muhafaza Memuru, Mühendis, Tekniker, Teknisyen, Destek Personeli, Büro Personeli, Veteriner Hekim, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Bekçi, Avukat, Laborant, Biyolog, Pilot" gibi kadrolarda memur personel alımı bekleniyor.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olamamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

Ayrıca alım yapılacak pozisyona göre eğitim seviyesine göre Lise, Ön Lisans ve Lisans seviyesinde mezun olmuş olmak şartı aranacak.

KPSS ve Yaş Şartı Olacak Mı?

Tarım ve Orman Bakanlığı alımında adaylardan KPSS ve Yaş Şartı aranacak. Buna göre ;

  • KPSS olarak 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak şartı aranacak.
  • Yaş Şartı olarak ise pozisyonuna göre 30 veya 35 yaşından büyük olmamak şartı aranacak.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Söz konusu ilan için müjde geldi. Adaylar başvuruların bir an önce başlamasını talep etmektedir. Tarım ve Orman Bakanlığının 6 bin Personel alımı başvurusu Ocak ayında başlaması bekleniyor.

İLANDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İOS Uygulama İçin >>>>BURAYA

Android Uygulama için >>>>BURAYA