28 Aralık 2021 tarihli yayımlanmış olan personel alımı ilanlarıa göre İki Üniversite bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda sözleşmeli personel alımı yapacaklarını bildirdiler. Söz konusu olan iki Üniversite toplamda 17 Sözleşmeli personel alımı yapacak olup en az lise, ön lisans ve lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecekler.

17 Sözleşmeli Perosnel Alımı Kontenjan Dağılımı:

Üniversiteler bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere 657 sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında 4/ B sözleşmeli olarak 17 personel alımı yapacak. İşte Üniversite ilanları:

Uşak Üniversitesi 12 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Uşak Üniversitesi bünyesine Ön Lisans mezunu 4 Büro Personeli, 2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 1 Teknisyen ve Lise mezunu 5 temizlik perosneli olmak üzere toplamda 12 sözleşmeli personel alımı yapacak.

SUBU ( Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ) 5 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Üniversiteye sözlşemeli olarak Lisans mezunu 1 Mühendis, Ön Lisans mezunu 2 Tekniker ve Lise Mezunu 2 Temizlik Personeli olmak üzere toplamda 5 Sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Adaylardan Aranacak Genel Şartlar:

657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları:

  • 2020 yılında ÖSYM tarafından yayımlanmış olan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan tründen en az 60 puan almış olmak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,

Üniversite Personel Alımı Başvurusu Ne Zaman Yapılacak?

Söz konusu olan 2 Üniversite personel alımı başvuruları ilanların yayım tarihi olan 28 Aralık 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yani 11 Ocak 2021 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular istenen belgeler ile birlikte yapılacak. İlanların detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Personel Alımı İlanı

Uşak Üniversitesi Personel Alımı İlanı

Editör: TE Bilisim