Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı Personel Alımı İlanı Başladı!

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı yaptığı duyurusuna göre bünyesinde bulunan personel ihtiyacını karşılamak amaçlı farklı pozisyonlarda personel alımı başvuruları başladı. İşte detaylar.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı Personel Alımı İlanı Başladı!
Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı yapmış olduğu duyurusuna bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı niteliklerde toplamda 5 kişilik kadro ile Sözleşmeli personel alımı yapacak. Yapılan duyuruya göre alım başvuruları 23 Ocak 2017 tarihi ile başladı ve en geç 06 Şubat 2017 tarihine kadar devam edecektir. Başvuruda bulunacak adaylar son başvuru tarihi gününe kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı 1 kişi Ağ ve Sistem Uzmanı, 1 kişi Bilgi Güvenliği uzmanı, 2 kişi .net yazılım uzmanı, 1 kişi iş analisti, olmak üzere toplamda 5 kişi alınacak. Adayların hepsi tam zamanlı çalışacak olup her kadro için alınacak maaş katı farklıdır. Ayrıca başvurusu onaylanan adaylar Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı tarafından yapılacak olan Giriş sınavı ile belirlenecektir. Giriş sınavına katılabilmek için, Kamu Personeli Seçme Sınavından %70 lik oran ile Yabancı dil sınavından %30 luk oran ile hesaplanarak, ortalamaya göre hangi adayların sınava katılacağı belirlenecektir. Ayrıca adaylardan aranan şartlar şöyledir;

Adayların sınava katılabilmeleri için, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Önlisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan ve İngilizce dilinde geçerli olan Kamu Personeli Yabancı Dil Seviye tespit sınavından puanı olması, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmaları, erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmayan, yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, takım çalışmasına uyum sağlayabilecek, pozisyonun gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneği, hızlı problem çözebilme, temsil kabiliyetine, analitik düşünebilen, Sertifika talep edilmeyen ancak bilgi sahibi olması beklenilen konularda daha önce çalışılan işyerlerinden ilgili konuda çalıştığını gösterir referans mektubu getirmesi talep edilecektir. Bu şartlara uygun olan adaylar ancak başvurularını gerçekleştirebilir. Ayrıca bunlar dışında her kadro için ayrı mesleki ve diğer özel şartlar aranmaktadır.

 Adaylar başvurularını istenilen belgeler ile birlikte şahsen veya posta yolu ile T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı’na başvurmaları gerekmektedir. Başvuru esnasında adaylarda, Özgeçmiş, Mesleki Çalışma Sürelerini gösteren belge, KPSS Sonuç Belgesi, Yabancı dil belgesi, Mezuniyet belgesi, Erkek adaylar için askerlik ile ilişkili bulunmadığa ilişkin belge,sertifikalar ve Mesleki Tecrübe Şartını Gösteren belgeleri istenecektir. Bu belgeler esksiksiz olması gerekmektedir. Ayrıca Buraya Tıklayarak Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığının yapmış olduğu duyuruyu görebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2017, 23:55
YORUM EKLE