Ticaret Bakanlığı 174 Büro Personeli Alımı Yedek Aday İkinci Duyuru Geldi

Ticaret Bakanlığı Sözleşmeli Büro Personeli alımı hakkında duyuru yayımlayarak ikinci yedek adaylardan atama yapacağını bildirdi. Yedek Aday listesi haberde.

Ticaret Bakanlığı 174 Büro Personeli Alımı Yedek Aday İkinci Duyuru Geldi

Ticaret Bakanlığı 174 Büro Personeli alımı hakkında duyuru yayımladı. Merkez ve taşra Bölge teşkilatlarında görevlendirmek üzere geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan 174 Büro Personeli Alımı için Belge teslimi yapmayan ASİL adayların yerine YEDEK adaylardan alım yapılacağı açıklandı. Yapılan duyuruda adaylardan istenen belgeler ve belge teslim tarihi açıklandı.

Yedek Adaylardan 2. Duyuru İle Sözleşmeli Personel Ataması Yapılacak!

Ticaret Bakanlığından az önce gelmiş olan duyuruya göre 174 Sözlşemeli Personel ataması için ASİL adayların yerine 34 Yedek Aday ataması yapılacağı bildirildi. Bu kapsamda,

Evrak teslim etmeyen asıl adayların yerine çağırılacak yedek adaylara ilişkin 1. Yedek Atama liste için tıklayınız.

16 Kasım 2022 tarihi ile gelen yeni listeye göre ise Büro perosneli olarak yedek adaylardan 12 kişi atandı. İlgili liste için Buraya Tıklayınız.

Belge Teslim Tarihi Belli Oldu!

Yedek adaylardan atama için yukarıda adı geçen adayların en geç 10 Mayıs 2022 tarihine kadar mesai saati bitimine kadar Baklanlığın adresine teslim etmeleri gereklidir. Belge teslimi şahsen veya posta yolu ile yapılıyor. Ancak Postada yaşancak gecikmelerden Bakanlık sorumlu olmayacaktır.

Yedek Adaylardan İstenen Belgeler Nelerdir?

1) Beyan Formu (okunaklı ve eksiksiz doldurulmalıdır.) için tıklayınız...

2) E-devlet üzerinden alınacak barkodlu mezun belgesi veya geçici mezuniyet belgesi.

3) E-devlet üzerinden alınacak barkodlu adli sicil kayıt belgesi.

4) Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı veya Kimlik Kartı fotokopisi (önlü-arkalı)

5) Kamu görevlileri etik sözleşmesi (aday tarafından imzalanmış şekilde)

6) Erkek adaylar için e-devlet üzerinden alınacak barkodlu askerlik durum belgesi.

Halen askerlik görevini ifa eden adaylar ayrıca muhtemel terhis tarihlerini de içerir bir dilekçeyi de istenilen belgeler arasında göndermeleri gerekmektedir. Bu adayların atama işlemleri terhis tarihinden itibaren 30 gün içinde Bakanlığımıza başvurmaları halinde gerçekleştirilecektir.

7) 4 adet vesikalık fotoğraf (Erkek adaylar için gömlek, kravatlı ve sakalsız olmalıdır. Her fotoğrafın arkasına adı soyadı yazılmalıdır.)

8) Mal bildirim beyannamesi için tıklayınız...

“Mal Bildirim Beyannamesi” A4 boyutundaki kapalı zarf içerisinde gönderilmeli ya da teslim edilmelidir. Söz konusu zarf üzerine aşağıdaki bilgiler yazılmalıdır.

1. Duyuru İçin DUYURUNUN TAMAMI: https://personel.ticaret.gov.tr/duyurular/sozlesmeli-buro-personeli-yedek-adaylarin-dikkatine-1-duyuru

2. Duyurunun Tamamı İçin: https://personel.ticaret.gov.tr/duyurular/sozlesmeli-buro-personeli-yedek-adaylara-iliskin-2-duyuru

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2022, 23:06
YORUM EKLE