Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS'li veya KPSS Şartı Olmadan 13 Kamu Personeli Alacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi ilanlar kısmında Bakanlığa kamu personeli alım ilanı yayımladı. Peki şartlar nedir? işte detaylar.

Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS'li veya KPSS Şartı Olmadan 13 Kamu Personeli Alacak!

Günün yeni kamu personeli alımı ilanları yayımlandı. 07 Mayıs 2020 tarihli yayımlanmış olan ilanlara bakacak olursak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kamu ilanları kısmında yayımlanan ilanlara göre Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine 13 kişilik boş kadrosu ile sözleşmeli personel alımı yapacak. Peki başvuru şartları nedir? Ne zaman başvuru yapılacak?

KADRO DAĞILIMI:

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 13 sözleşmeli bilişim personeli alacak. Bu kapsamda alımlar, 3 Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Kıdemli Sistem Uzmanı, 1 CBS Yazılım Uzmanı, 1 Veritabanı Uzmanı, 1 Ağ ve Güvenlik Uzmanı, 1 Sistem Uzmanı, 1 İş Analist Uzmanı, 3 Yazılım Uzmanı ve 1 Yazılım (Front-End) Uzmanı kadrolarında alım yapacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Tarım ve Orman Bakanlığı alımını yapacağı pozisyonlar için adaylardan bazı nitelikler talep ediyor. Özellikle alımlar bilişim alanında olacağı için adayların belirtilen pozisyon için ilgili alanlardan mezun olmuş olmaları ve bazı özel nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir. Genel olarak ise;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarından mezun olmak, (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katı için başvuru yapabilirler)

ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; Bilişim Personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ve Sosyal Sigortalar Kurumuna tabi özel kesimde Bilişim Personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır)

d) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,

e) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak

KPSS İLE VEYA KPSS SİZ ALIM YAPILACAK!

Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan ve usulüne uygun olarak başvuru yapan adaylardan, 2018 veya 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) alınan KPSS P3 puanının %70’i (yüzde yetmiş) ile son beş yıl içinde İngilizce dilinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanın %30’unun (yüzde otuz) toplamı esas alınarak her bir pozisyon için ayrı ayrı en yüksek puana sahip adaydan başlanarak oluşturulacak sıralamaya göre 11 sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 (on) katı aday Genel Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilecek olan sözlü sınava çağırılacaktır.

KPSS P3 puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS P3 puanı 70 (yetmiş), yabancı dil puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak değerlendirilecektir. Bu sıralamaya göre son sırada aynı puana sahip birden fazla adayın bulunması halinde bu kişilerin tamamı sınava kabul edilecektir.

BAŞVURULAR:

Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece bir tanesine başvurabileceklerdir. İlanda belirtilen belgeler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra, başvuru formu ekinde belgelerle birlikte başvuruların; 07.05.2020 - 22.05.2020 tarihleri arasında, https://www.turkiye.gov.tr/tarim-orman-bakanligi-personel-alimina-iliskin-is-basvurusu adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Müracaatlar elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2020, 09:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Büşra yılmaz
Büşra yılmaz - 2 yıl Önce

Yeter ya ziraat okuduk sözde tekniker alımı yok senelerdir olsada kpss ile olsada büyükşehirlere ztn okumuşuz çöp yani yetti bilişimde bilişimmmmö????

Abowww
Abowww - 2 yıl Önce

Bu kadar işçiyi bulmak zor olmayacak mı