Sivil Havacılık ( SHGM ) 26 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı! KPSS'li KPSS siz

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü farklı kadrolarda 26 sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. Farklı kadrolarda kontenjan dağılımı haberde.

Sivil Havacılık ( SHGM ) 26 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı! KPSS'li KPSS siz

1 Nisan 2022 tarihli resmi gazete yayımlandı. Az Önce gelen ilanlara göre Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda 26 sözleşmeli personel alımı yapılacağını bildirdi. Söz konusu ilana göre alımlar 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4 . maddesi kapsamında B fırkası ile 26 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Alım Yapılacak Kontenjanlar Nelerdir?

  • 13 Havacılık Sertifikasyon Uzmanı,
  • 2 hava Trafik Kontrolörü,
  • 2 ATSEP ( Hava Trafik Emniyeti Elektronik Personeli ),
  • 1 AIM ( Havacılık Bilgi Yönetimi Uzmanı ),
  • 3 Pilot,
  • 1 Uçuş Tabibi,
  • 1 Kabin Emniyet Uzmanı,
  • 1 Ekip Planlama Uzmanı,
  • 2 Uçak Kontrol Bakımı Makinisti,

Başvuru Şartları Nelerdir?

Sivil Havacılık SHGM sözleşmeli personel alımı için adaylardan genel olarak " Türkiye CUmhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" şartları aranacak.

Ayrıca her pozisyon için farkılık göstermekte olup adaylardan 2020 yılında yapılan KPSS'den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir. KPSS şartı her kadro için aranmayacak olup Yabancı dil sınavı şartı aranacak. Öte yandan alanına göre en az dört yıllık eğitim mezunu olmak zorunludur.

Kadrosuna Göre Özel Şartlar Nelerdir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

SHGM bünyesine alacağı personel adayları için başvurular ilanın yayım tarihi olan 1 Nisan 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 12 Nisan 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular sadece İnternet üzerinden Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden e-Devlet şifresi ile yapacak olup, duyuruda belirtilen süre içinde şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2022, 09:09
YORUM EKLE