Sağlık Bakanlığı 2021 Yılı 16 Bin Sağlık Personeli Alımı Yapacak mı?

Resmi Gazetede yayımlanan bir karara göre Sağlık hizmet birimlerine istihdam edilmek üzere sağlık personeli alımı yapılacağı bildirildi. 16 bin kişi alınacak.

Sağlık Bakanlığı 2021 Yılı 16 Bin Sağlık Personeli Alımı Yapacak mı?

Resmi gazetenin 25 Aralık 2020 tarihli sayısına göre yeni kararlar yayımlandı.

Sağlık Bakanlığı 16 bin Sözleşmeli Personel Alımı kararı ile kadro ve hizmer birimleri açıklandı. Bu kapsamda Sağlık Perosneli Alımı için ilgili kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan onayladı. 

CUMHURBAŞKANI KARARI:

Resmi Gazetenin 25 Aralık 2020 tarihli ve 2020/566 kararı ile 31345 Sayılı gazete yayımlanan karara göre,

Eleman Temininde güçlük çekilen ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinini etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek hizmet birimlerinin 2021 yılında uygulanmak üzere ekli listede belirtildiği şeilde tepit edilmesi 10/07/2003 tarihli ve 4924 sayılı Kanunun 1 inci Maddesi Gereğinde Karar verilmiştir.

Yeni Personel Alımı Yapılmayacak!

Söz konusu 16 Bin Sözleşmeli personel alımı haberi tam olarak çarptırılmaktadır. Adaylar yeni alım olacağını düşünmekte. Ancak Sağlık Bakanlığı 16 bin yeni personel alımı yapmayacak. Yukarıdaki kararda da göreceğiniz gibi Eleman Temininde Güçlük Çekilen Yerlerde ve Hizmet Dallarında Sağlık Hizmetlerinin Etkili ve Verimli Bir Şekilde Yürütülebilmesi Amacıyla Sözleşmeli Sağlık Personeli İstihdam Edilecek şeklindedir.

Yeni İlan Ne Zaman Yayımlanır?

İlan hakkında ne zaman yayımlanacağına dair herhangi bir bilgi verilmedi. Şubat ve Mart aylarında alım yapılması beklenmektedir. İlan hakkında bir gelişme veya duyuru yapıldığında anında haberdar olabilmek için  İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz. İşin Olsa İOS Mobil Uygulaması İçin BURAYA, İşin Olsa Android Mobil Uygulaması İçin BURAYA tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2021, 10:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülnur şöhret
Gülnur şöhret - 1 yıl Önce

Hastanede çalışmak istiyorum

Semra yaşar
Semra yaşar @Gülnur şöhret - 1 yıl Önce

Ya ben hastanede çalışayım ne iş olursa olsun hiç önemli değil başvuruyu nasıl yapıyoruz acaba

Ayca
Ayca - 1 yıl Önce

Saglik memuru şartları nelerdir?

Tutku yüce
Tutku yüce - 1 yıl Önce

Bu ilana nereden başvurucaz halk sağlığı laboratuvarına başvuru yapmak istiyorum

EYLÜL
EYLÜL - 1 yıl Önce

sayın bakanlarım lütfen aile hekimliğinde ücretli çalıştırılan tıbbi sekreter hizmetli ebe hemşire lere kadro verin bizlerin özlük haklarını koruyun

Hatice
Hatice - 1 yıl Önce

Lise mezunu o kadar hemşire var neden alım yapılmıyor

Enes volkan demir
Enes volkan demir - 1 yıl Önce

Acik lise mezunuyum kpss den puan aldim ama alan yok ben Napicam anlamadim