MKÜ 83 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı! Lise ve Ön Lisans

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi 2022 yılı 83 Sözleşmeli Personel alımı ilanı yayımlandı. Farklı kadrolarda en az lise mezunu kontenjan dağılımı ve şartlar haberde.

MKÜ 83 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı! Lise ve Ön Lisans

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. 14 Nisan 2022 tarihi ile gelmiş olan personel alımı ilanına göre Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B sözleşmeli personel alımı yapılacak. Herhangi bir Mülakat yapılmaksızın sadece KPSS Puanı sırasına göre atama yapılacak. Alımlar en az lise mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecek olup kontenjan dağılımı ve şartlar haberin devamında.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 6 Destek Personeli (Kaloriferci, Temizlik), 2 Destek Personeli (Sıhhi Tesisatçı, Temizlik), 1 Destek Personeli (Boyacı, Temizlik), 25 Destek Personeli (Temizlik), 2 Şoför, 2 ElektrikElektronik Teknisyeni, 2

Ön Lisans Mezunu: 2 Elektronik Haberleşme Teknikeri, 20 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 23 Sağlık Teknikeri,

Bu kapsamda Üniversiteye Lise ve Ön Lisans mezunu 83 personel alımı alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru Genel Nitelikleri Nelerdir?

Üniversite adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri arayacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Gece Gündüz vardiyalı çalışmasına engel olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek" şartları aranacak.

Özel olarak ise adaylardan, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak ve 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için KPSSP94 ve Ön Lisans için KPSSp3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Kadrosuna Göre Özel Nitelikler Nelerdir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi personel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi olan 14 Nisan 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün sürecektir. Adaylar başvurularını sadece (www.hmku.edu.tr / www.mku.edu.tr ) adresleri üzerinden gerçekleştirebileceksiniz.

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE