Kültür Bakanlığı 45 Personel Alımı Sonuçları ve Taban KPSS Puanı?

Kültür ve Turizm Bakanlığı 45 personel alımı yapıyor. En az lise ve 60 KPSS ila alınan başvuru sonuçları ve taban puanlar hakkında detaylar haberde.

Kültür Bakanlığı 45 Personel Alımı Sonuçları ve Taban KPSS Puanı?

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Devlet Opera ve Malesi Genel Müdürlüğü 6 farklı şehirde 45 Sözleşmeli personel alımı yapıyor. Alımlar farklı kadrolarda olmak üzere yapılıyor. Başvuruların Sona ermesi ile brlikte başvuru yapan adayların tek merak ettiği konu sonuçlar oldu. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde sonuçlar hakkında detayları aktaracağız.

45 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılıyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı DOB Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin, Antalya ve Samsun  Müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere Destek Personeli ile Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak. Buna göre alımlar;

- 19 Temizlik Görevlisi,

- 6 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

- 6 Şoför,

- 2 Elektrikçi,

- 2 Bilgisayar Bakım Onarım Personeli,

- 2 Sıhhi tesisatçı,

- 1 Boyacı,

Başvurular Sona Eriyor!

DOB 45 sözleşmeli personel alımı başvurusu 3 Kasım 2023 tarihi ile başladı ve en geç 17 Kasım 2023 tarihine kadar alınıyor. Sadece İnternet üzerinden başvuru alınacaktır. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar aşağıdaki bilgileri kullanarak başvuru yapabilecekler.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/kultur-bakanligi-dob-45-sozlesmeli-personel-alimi-lise-ve-on-h45421.html

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Başvuru değerlendirmesi KPSS puanına göre yapılmakta olup değerlendirmelerde KPSS ile yapılacak. En yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak değerlendirme ile adaylar belirlenecek olup KPSS Puan sırasına göre yerleştirme olacak.

ASİL liste olarak kontenjan sayısı kadar aday belirlenerek Yedek olarak Kadro sayısının 2 katı aday belirlenecektir.

KPSS Taban Puan Kaç Olur?

Bakanlık sözleşmeli personel alımları için başvurular Taban 60 KPSS Puanı ile gerçekleştirilmekte olup Yerleştirme işlemlerinde de sonuçların en düşük 65 veya 70 Taban puan ile yapılması bekleniyor.

Başvuru Sonuçları ne Zaman Açıklanacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığı 45 Sözleşmeli personel alımında başvurular 17 Kasım 2023 tarihinde sona erecek olup sonuçların en geç 1 Aralık 2023 tarihine kadar açıklanması bekleniyor. 

SONUÇLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE