Kültür Bakanlığı 171 Şoför, Güvenlik, Büro ve Temizlik Personeli Alımı Başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı yapacak. En az Lise mezunu sözleşmeli 171 personel alımı başvuru süreci ve şartları haberde.

Kültür Bakanlığı 171 Şoför, Güvenlik, Büro ve Temizlik Personeli Alımı Başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda sözleşmeli 171 personel alımı yapacak. Bakanlık bünyesine 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında 4/B olarak istihdam edilmek üzere KPSS puan sırası ile sözleşmeli personel alınacak. Şartlar nelerdir? Başvurular ne zaman yapılacak?

Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu Personel Kontenjanları:

Kültür ve Turizm Bakanlığı en az lise mezunu personel alımı yapacağını bildirdi. Bu yönde yayımlanmış olan ilana göre Bakanlık bünyesine 35 farklı şehirde olmak üzere " Ankara , İstanbul , İzmir , Afyonkarahisar , Batman , Bingöl , Bitlis , Bolu , Burdur , Denizli , Eskişehir , Gümüşhane , Hatay , Kars , Kayseri , Konya , Kütahya , Muğla , Samsun , Sivas , Şırnak , Van , Ağrı , Antalya , Çanakkale , Edirne , Uşak , Bursa , Erzurum , Kastamonu , Mersin , Tokat , Yozgat , Zonguldak , Adana " illerinde sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Alım yapılacak kontenjanlar ise,

Lise Mezunu: 43 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ( 2 Kadın ve 41 Erkek ), 5 Şoför, 83 Temizlik Personeli ( 16 Kadın ve 67 Erkek )

Ön Lisans Mezunu: 19 Büro Personeli, 11 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ( 8 Erkek ve 3 Kadın )

Lisans Mezunu: 10 Büro Personeli,

Mülakat Yapılmayacak!

Bakanlığın sözleşmeli personel alımı ilanı için herhangi bir Mülakat yapılmayacaktır. Bu kapsamda adayların KPSS Puan sırası ele alınarak yapılacak puan sıralaması ile herhangi bir sözlü veya yazılı sınav yapılmaksızın ASİL adaylar belirlenecek. Ayrıca yine puan sırasına göre kadro sayısının 3 katı aday belirlenerek YEDEK adaylar sıralanacaktır.

Başvurular Başlıyor!

Bakanlık sözlşemeli personel alımı başvurusu için süreç başlıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı ilanı geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Başvurular ise önümüzdeki hafta başlayacak. Sadece online yapılacak başvurular geçerli olacaktır.

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU! SENDE KATIL

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

Başvuru Tarihleri: 23 Ocak - 12 Şubat 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/kultur-ve-turizm-kariyer-kapisi-is-alim

Kimler Başvuru Yapabilecek?

657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri sağlayan adaylar başvuru yapabilecektir. Bunun dışında adaylardan KPSS, Eğitim ve mesleki nitelikler aranacak.

KPSS Şartı olarak 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

Son başvuru tarihi itibari ile 35 yaşından gün almamış olmak şartı aranacaktır.

Ayrıca mesleki niteliklere ve başvuru kılavuzuna ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/kultur-bakanligi-171-sozlesmeli-personel-alimi-ilani-lise-h43495.html

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2023, 09:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nursel akdağ
Nursel akdağ - 5 ay Önce

35 yaş şartı nedir ya Allah var resmen 36 yaşındayım diye kamu da çalışma hakkın yok git öl diyorlar bu yaş şartını getirenlere hakkımızı helal etmiyoruz

Koldan
Koldan - 5 ay Önce

Kpss puanıyla alım diyosunuz kpss giren adaylar arasında 35 yaş üstü çok fazla madem bı işe yaramıyor bu neden kpss ye yaş sınırı getirmiyorsunuz...insanların emeği parası hayalleri ziyan oluyor ...35 yaş üstünü çöpe atın gitsin o zaman

Serkan
Serkan - 5 ay Önce

Bu güvenlik alımlarında neden alım sayisini lise mezunlarında daha fazla yapıyorsunuz.alanin ön lisansini okuyanlara daha az kadro vermek akla zarar bı uygulamadir.

Alisemih
Alisemih - 5 ay Önce

Bu yaş şartını kaldırın Allah rızası icin

Kütüphaneci
Kütüphaneci - 5 ay Önce

Once 110 kişilik kütüphaneci mülakat listesini açıklayın. Şeffaf iş yapın biraz

Tuncer akyol
Tuncer akyol - 5 ay Önce

Yazık günah ya ayıptır ne demek 35 yaş
40 yaşındaki adam bu görevi yapamayacak kadar aciz beceriksizmiki tutturdunuz 30 yada 35 yaş Allah’a havale ediyorum bu şartları sunanlara

Özkan Duru
Özkan Duru - 5 ay Önce

Şu yaş sınırı kalksın boşuna mı girdik sınava

Yasin yanaa
Yasin yanaa - 5 ay Önce

Adamlar şöföre bile lise mezunu istiyor sanki arabayı diploma sürecek