Kültür Bakanlığı 11 İlde DT Sözleşmeli 53 Personel Alımı! KPSS YOK

Kültür Bakanlığı Devlet Tiyatroları 53 Personel Alımı yapacak. DT 14 farklı pozisyonda Sözleşmeli Personel alımı yapılacak. Şartlar ve kontenjan dağılımı nedir?

Kültür Bakanlığı 11 İlde DT Sözleşmeli 53 Personel Alımı! KPSS YOK

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı için az önce ilan yayımladı. Bakanlığa bağlı olan Devlet Tiyatroları bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere Merkez ve Taşra teşkilatı olan 11 farklı şehirde 53 Sözleşmeli Personel Alımı yapacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Kısa adıyla DT bünyesine alımları Sahne Üstü ve Sahne gerisi olarak Teknik Personel kadrosunda alım gerçekleştirilecektir.

KPSS Şartı Aranmayacak!

Bakanlığa bağlı olan Devlet Tiyatroları personel alımı için KPSS Şartı aramayacak. KPSS siz Personel alımı için adayların belirtilen genel ve özel nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir.

Alım Yapılacak Şehirler Hangileridir?

Kültür Bakanlığı bünyesine Merkez ve Taşra Teşkilatında personel alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda Bakanlık Merkez Müdürlüğü ( Ankara ) ve Taşra Teşkilatı olan, Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İzmir, Konya, Sivas, Trabzon ve Van Tiyatro Müdürlüklerinde görev yapmak üzere 53 sözleşmeli 4/B Personel alımı gerçekleştirecek.

Alım Yapılacak Kadrolar Hangileridir?

 • Büro Personeli,
 • Sahne Işıkçısı,
 • Sahne Makinisti,
 • Sahne Mekanikçisi,
 • Dramaturg,
 • Sahne Amiri,
 • Konduvit,Suflör – Suflöz
 • Sahne Terzisi Aksesuarcı,
 • Kuru Temizleme,
 • Grafiker Programcı,
 • Web Tasarımcı,

Kontenjan Dağılımı:

Adaylardan Aranan Genel ve Özel Şartlar Nelerdir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için adaylardan genel olarak,

Sınav tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak şartları aranacaktır.

Özel olarak ise adaylardan, Alım yapılacak pozisyon için Lisans mezunu olmak, Tiyatro Sanatı ile ilgili konularda genel kültüre sahip olmak, Yapılacak uygulama ve mülakat sınavında başarılı olmak şartları aranacak.

Pozsyonuna Göre Adaylardan İstenen Özel Nitelikler Hangileridir?

Başvurular Başladı! Nasıl Başvuru Yapılacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları bünyelerine personel alımı için başvurular başladı. Adaylar başvurularını en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirecekler Bu kapsamda başvurular 7 - 21 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Başvurular sadece Kariyer adresi üzerinden yapılacak. Başvuru ekranı ve ilanın tam metni aşağıdaki gibidir.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Desperado
Desperado - 7 ay Önce

Açıklasınlar artık şu mülakat sonuçlarını yav

Uğur Destan Gül
Uğur Destan Gül - 10 ay Önce

Mülâkat tarihi ne zaman ???