KPSS 2022/5 Sağlık Bakanlığı 10 Bin Personel Alımı Hakkında Duyuru! Göreve Başlama

Sağlık Bakanlığı 10 bin personel alımı göreve başlama duyurusu yayımladı. KPSS 2022/5 için göreve başlama İstenen belgeler ve Ek1, Ek2, Ek3, Ek4 haberde.

KPSS 2022/5 Sağlık Bakanlığı 10 Bin Personel Alımı Hakkında Duyuru!  Göreve Başlama

Sağlık Bakanlığı 10 bin personel alımı hakkında duyuru geldi. Az Önce gelmiş olan duyuruya göre KPSS 2022/5 kapsamında 10 bin sözleşmeli personel alımı göreve başlama duyurusu yayımlandı. Sağlık personellerinin atama işlemleri arşiv araştırması tamamlandıktan sonra yapılacağını belirtmişti. Arşiv araştırma işlemleri tamamlanmış olup İl Sağlık müdürlüklerine gönderilmiştir. 10 bin personel adayının göreve başlama işlemleri ilgili komisyonlarca gerçekleştirilecek.

10 Bin Personel Göreve Başlıyor!

KPSS 2022/5 Tercih kılavuzuna başvuru yapmış olan adayların merakla beklediği an geldi.

ÖSYM tarafından KPSS 2022/5 Kapsamında 15 Mart 2022 tarihi ile başlamış ve 22 Mart 2022 tarihine kadar alınmış olan başvurular ile sonuçlar 29 mart 2022 tarihi ile duyurulmuştu. Sağlık Bakanlığı Personel Alımı İçin Sonuçları açıklanan adaylar Arşiv araştırma işlemleri de tammalanmış olup göreve başlama işlemleri yapılacak. Adaylar Bakanlık tarafından belirtilen Göreve başlama belgelerini İl Sağlım Müdürlüklerine iletmeleri gerekmektedir.

Göreve Başlama İşlemleri Belge Teslim Tarihi Belli Oldu!

Göreve başlamak isteyen adayların işlemleri İlgili belgelerin toplanıp belgeleri hazırlayarak 21 Nisan 2022 tarihi ile 12 Mayıs 2022 tarihine kadar belge teslimi yapmaları gerekmektedir. Belgeler Ekte belirtilen İl Sağlık Müdürlüklerine yapılacak olup Şahsen yapılacak başvurular dışında yapılacak olan başvurular geçerli sayılmayacaktır.

Belge Teslim Tarihi: 21 Nisan - 12 Mayıs 2022 Perşembe günü Saat:17.00’ a kadar)

KPSS 2022/5 Göreve Başlama İşlem Belgeleri Nelerdir?

a) Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası beyanını, adres bildirimini, görevini devamlı yapmaya engel olabilecek akıl hastalığı olmadığına dair yazılı beyanını, adli sicil kaydı yazılı beyanını ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanını içeren (Ek–2) Form,

b) Diploma aslı veya noter onaylı örneği, diplomanın henüz düzenlenmemiş olması halinde, öğrenim durumunu belirtmek üzere ilgili kurumlarca usulüne göre düzenlenmiş, daha sonra diploma veya örnekleriyle değiştirilecek belgeler,

c) Mezuniyet durumunu gösteren https://www.turkiye.gov.tr/yuksekogretim-mezunbelgesi-sorgulama e-Devlet internet adresinden alınacak mezun belgesi, (Lisans ve Ön lisans mezunları için)

ç) KPSS-2022/5 yerleştirme sonuç belgesinin internet çıktısı,

d) 2 adet vesikalık fotoğraf,

e) Mal Bildirim Beyannamesi, (Doldurulup kapalı zarf içinde teslim edilecektir.)

f) e-Devlet internet adresinden alınacak Sigortalı Hizmet Cetveli dökümü. (https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu)

• Adaylardan istenen diploma ve diğer belgelerin suretleri, asılları adaylarca ibraz edilmesi kaydıyla başvuru komisyonları tarafından tasdik edilerek işleme alınacaktır.

GÖREVE BAŞLAMA İŞLEM BELGE VE DUYURULARI:

Göreve Başlama Duyurusu

Ek 1- Göreve Başlamak İçin Gerekli Belgeler

Ek 2- Göreve Başlama İşlemlerine Ait Form

Ek 3- Başvuru Komisyonları

Ek 4- SGK Hizmet Dökümü Almak İçin Yardım Kılavuzu

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2022, 16:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elvan atasoy
Elvan atasoy - 2 yıl Önce

El vicdan kayıtlara bir bakarmısınız on,onbeş yıldır halen işsiz milyonlarca üniversite mezunları hep aynı kişiler neden,niçin halen hiç bir kamu kuruluşuna girememiş hiç dikkatleri çekmiyormu,bunlar kim,kimlerdir,Allah aşkı için hiçmi sorgulanmaz,.suriyeli arap ali bile üniversiteye puansız girer ve k.p.s.s.siz beş yıldr sağlık ocağında devlet memuru olarak çalıştığını hiç sorguluyormusunuz.yıllarca milyonlarca üniversite mezunları işsizler birer düşmanmı bunlar,nedir bunların suçlarımı var,suç unsurlarımı var.

Dava adami
Dava adami - 2 yıl Önce

Zavallı devlet bu durumlarada girecektin nice güvendiği insanların umudunu bosa harcadın.
Insanlarımız senden çok şey bekledi ama ama ...

Esra c
Esra c - 2 yıl Önce

Klinik destek elemanı adı altinda hasta bakıcılık yapacaklar arkadaşlar

Hale demir
Hale demir - 2 yıl Önce

Anlamadım