Kastamonu Üniversitesi 98 Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman?

Kastamonu Üniversitesi personel alımı sona eriyor. Destek Personeli, Teknisyen ve Güvenlik Görevlisi alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kastamonu Üniversitesi 98 Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman?

Kastamonu Üniversitesi personel alımı için geçtiğimiz günlerde ilan yayımlanmıştı. Farklı 3 alanda bünyesindeki eksikliği gidermek üzere ilan yayımlayan Kastamonu Üniversitesi 98 sözleşmeli personel alımı yapacak. Lise ve Ön Lisans seviyesinde 4/B personel alımı başvuruları sona eriyor. Başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih nedir? Asil ve Yedek aday belirlemesi nasıl yapılacak? detayları sizlerle paylaşıyoruz.

98 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Kastamonu Üniversitesi bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 98 sözleşmeli personel alımı yapacağını bildirmişti. Alımlar Kadın ve Erkek adaylar içerisinden olmak üzere 98 kişilik kadro ile yapılacak.

Bu yönde 49 Destek Personeli, 10 Teknisyen ile 39 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak. Lise ve Ön Lisans seviyesinde yapılacak alımlar için adayların 2020 yılı KPSS'den Lise için P94 ve Ön Lisans için P93 puan türünden puan almış olmaları gerekmektedir.

Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç 17 Şubat 2022 tarihi mesai saati bitimine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ilanın detaylarına ulaşabilirsiniz.

Mülakat Yapılmayacak!

Üniversiteye sözleşmeli personel alımları 4/B kapsamında yapılacak olup herhangi bir yazılı veya sözlü olarak sınav yapılmadan KPSS Puanı sırasına göre atama yapılacak.

Değerlendirmeler Nasıl Yapılacak?

Lise ve Ön Lisans seviyesinde yapılacak personel alımları için KPSS puanına göre alım yapılıyor. Bu yönde Yapılan başvurulardaki KPSS puanları ele alınarak en yüksek puandan başlamak üzere en düşük puana kadar yapılacak sıralamaya göre Asil ve Yedek aday listesi belirlenecek. Toplamda 196 personel belirlenecek olup bunları 98 i Yedek ve 98 i Asil aday olarak duyurulacaktır.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Kastamonu üniversitesi personel alımı 17 Şubat 2022 tarihi ile sona erecek olup sonuçların en geç 10 Mart 2022 tarihine kadar duyurulması bekleniyor. Sonuçlar Üniversitenin resmi internet adresi üzerinden açıklanacak.

YORUM EKLE