İnönü Üniversitesi Mülakatsız 347 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapıyor!

İnönü Üniversitesi bünyesindeki personel eksikliği için Resmi Gazete'de ilan yayımladı ve 347 sözleşmeli kamu personeli alacak. İşte kadrolar ve şartlar.

İnönü Üniversitesi Mülakatsız 347 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapıyor!

Resmi Gazete'nin 25 Mayıs 2020 tarihli yayımladığı ilana göre İnönü Üniversitesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyonlarda olmak üzere 347 kişilik boş kadro ile personel alımı yapacak. Sözleşmeli personel kapsamnda yapılacak alımlar için adaylara herhangi bir sözlü veya yazılı sınav yapılmayacak olup KPSS puanı durumuna bakılarak değerlendirme yapılacaktır.

ALIM YAPILACAK KADROLAR NEDİR?

İnönü Üniversitesi bünyesine Ön Lisans mezunu, 37 Sağlık Teknikeri alacak. Lisans mezunu ise 2 Fİzyoterapist, 1 Diyetisyen, 2 Psikolog ve 300 Hemşire alımı yapacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1. 657 sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak veya tecilli olmak.

4. 657 Sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla ilan edilen sözleşmeli personel pozisyonuna ilişkin yataklı tedavi kurumlarında 24 saat esasına dayalı çalışmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak. 

5. Başvuracak adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre kamu kurumlarında istihdam edilenlerin, “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında işlem yürütülmeyecektir.

BAŞVURULAR:

İnönü Üniversitesi kamu personeli alımı başvuru süreci ilanın yayım tarihi olan 28 Mayıs 2020 tarihi itibari ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde 12 Haziran 2020 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İlan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2020, 11:13
YORUM EKLE