İletişim Başkanlığı 2020 KPSS'den 70 Puan İle Kamu Personeli Alımı Yapıyor

İletişim Başkanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere KPSS puanı ile sözleşmeli kamu personeli alacak. İşte başvuru süreci ve şartları Nedir?

İletişim Başkanlığı 2020 KPSS'den 70 Puan İle Kamu Personeli Alımı Yapıyor

İletişim Başkanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere sözleşmeli olarak mütercim tercüman alımı ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilana göre 657 sayılı Devlet memurları kanunun değişik 4/B maddesş kapsamında sözleşmeli olarak İngilizce dilinden altı (6) adet Mütercim Tercüman Alımı yapılacak. Yazılı sınav, 14/11/2020 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecektir.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

İletişim Başkanlığı alımını yapacağı kamu personeli adaylarından genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi nitelikler aranacak.

Özel olarak ise adaylardan;

Eğitim Şartı: Yurt içindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin en az dört (4) yıllık lisans programlarından mezun olmak.

Yabancı Dil Şartı:

  • ÖSYM Başkanlığınca yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (YDS) katılarak İngilizce dili için en az (A) düzeyinde dil bildiğini belgelemek veya bu seviyede bildiğine ilişkin uluslararası geçerliliği bulunan bir dil belgesine sahip olmak (Yabancı dil belgesinin 2016- 2020 yıllarında alınmış olması gerekmektedir.).
  • Yabancı dil belgelerinin denkliği hususunda ÖSYM Başkanlığının 18/09/2017 tarihli Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Yönergesi ve 25/02/2016 tarihli Eşdeğerlik Tablosu esas alınacaktır.
  • İkinci bir yabancı dil bilmek, dil veya çeviri alanlarında yüksek lisans eğitimini tamamlamış olmak, sözlü çeviri yapabilmek veya daha önce kamu kurum ve kuruluşlarında veya özel sektörde tercüme hizmetlerinde çalışma deneyimine sahip olmak tercih sebebi sayılacaktır.

2020 KPSS Puanı ile Personel Alımı Yapılacak!

ÖSYM Başkanlığınca yapılan 2019 veya 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) katılarak, KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak şartı aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak!

İletişim Başkanlığı personel alımı için adaylar başvurularına 23 Ekim 2020 tarihi ile başladı. Adaylar başvurularını en geç 06 Kasım 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını sadece son başvuru günü saat 23:59 a kadar https://basvuru.iletisim.gov.tr internet sitesi üzerinden dolduracakları iş talep formu ile yapacaklardır. 

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020, 23:23
YORUM EKLE