HSGM En Az 50 KPSS İle 23 Sözleşmeli Büro, Temizlik ve Güvenlik Personeli Alımı

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü Personel alımı ilanı yayımlandı. Mülakat yapılmaksızın Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu personel alınacak.

HSGM En Az 50 KPSS İle 23 Sözleşmeli Büro, Temizlik ve Güvenlik Personeli Alımı

Resmi gazete personel alımı ilanları yayımlandı. 15 Nisan 2022 tarihi ile yayımlanmış olan Resmi Gazete ilanlarına göre Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü ( HSGM ) farklı kadrolarda ve alanlarda olmak üzere 23 kişilik kadro ile sözleşmeli personel alımı yapılacak. Ayrıca KPSS Puanıma göre alım yapılacak olup kontenjan dağılımı ve KPSS Detayını sizlerle paylaşıyoruz.

4/B Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra teşkilatında görevlendirmek üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanuna tabi olarak istihdam edilmek üzere 4/B sözleşmeli personel alımı yapacak. Bu kapsamda Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu personel alımı gerçekleştirilecek.

Alım yapılacak şehirler ise, Çanakkale, İzmir, Hatay, Ordu, İstanbul

  • 1 Gemiadamı, ( KPSS Şartı Yok ),
  • 12 Temizlik personeli,
  • 2 Şoför,
  • 4 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 4 Büro Personeli,

olmak üzere toplamda 23 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Başvuru Şartları Nedir?

HSGM adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları arayacak. Özel olarak ise, KPSS şartı ve yurıda belirtilen nitelikleri arayacak. Buna göre,

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum olmamak,

- Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

- Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,

- Daha önce görev yapılan Kamu Kurumu veya Kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Detayı Nedir?

Adaylardan KPSS Şartı aranacağı bildirildi. Bu kapsamda 2020 yılında yapılan KPSS'den Lise mezunları için P94 puan türünden en az 50 puan, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden 60 puan ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İlan İçin başvurular ilanın yayım tarihi itibari ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde başvurular yapılmış olması gereklidir. Kurumun Personel alımı ilanına başvurular sadece İnternet'ten başvuru yapacaklar.

Başvuru Tarihleri: 15 - 30 Nisan 2022

Başvuru Ekranı: www.hssgm.gov.tr adresinden ilan tarihi itibarıyla temin edilecek başvuru formu ve istenilen belgelerle birlikte başvurularını şahsen, posta ve kargo vb. kanallar ile Genel Müdürlüğümüz Yazı İşleri ve Arşiv Yönetim Birimine yapacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2022, 00:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent
Bülent - 2 yıl Önce

Bu yaş sınırı,ve alımlarda alan sınırlaması yapılmaması, Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans bitirmiş,kpss de puan almış nice bizim gibi mağdurların,emeğini gasp etmiştir. Hakkımı bunu düşünmeyen veya duymazdan gelen tüm tüm yetkililere helal etmiyorum. İki elim yakalarinda olsun.

aslan
aslan - 2 yıl Önce

milleti işsiz bıraktılar,şimdide yaş şartı.ulan o sandık elbet önümüze gelecek.

Bülent
Bülent - 2 yıl Önce

35 yaş sınırı ile emekli almama gibi kriterler ne kadar uyuşuyor.

Hülya Topcu
Hülya Topcu - 2 yıl Önce

İşim yokki emekliliğini okşa ailemle köyde yaşamaya muhtacim

Murat erkan
Murat erkan - 2 yıl Önce

Bu yaş sınırıyla ilgili bu ilanı verenin sıkıntısı ne acaba yaş 30 sınırlaması getiriyor öbür taraf 35 koyuyor bu yaşı geçenler ailenize ne yaptı acaba bu ilanı verene naptı acaba peygamberin zamanında 17 yaşındaki sahabiyi orduda komutan yapan bir allhın peygamberi tc kanunlarında 17 yaşındakini çocuk 35 yaşını geçene işi bitik bir zihniyet anlayışla ilan veren zihniyeti kınıyorum

Rafet
Rafet - 2 yıl Önce

Temizlik personeli alımında 30 yaş sınırı var.

Erdem laçin
Erdem laçin - 2 yıl Önce

Tamam anladık,izledik kamuya yirmi yıldır alımlar yapılıyor tamam doğru,peki yıllardır on,on beş yıldır milyonlarca halen işsiz üniversite mezunlarındaki aynı kişilerden oluşanlardan hiç bir kişi bile neden alınmıyor.

Sait yunak
Sait yunak - 2 yıl Önce

Tamam yirmi yıldır kamuya alımlar yapılıyor doğrudur,peki yirmi yıldır halen alınmayan aynı kişilerden oluşan milyonlarca üniversite mezunlarından daha bir kişi bile alınmadı nedendir acaba bunların hepside delimi yoksa.