Ege Üniversitesi 310 Personel Alımı Sona Eriyor! Sonuçları Ne Zaman?

Ege Üniversitesi personel alımı için geçtiğimiz günlerde ilan yayımlamıştı. Başvurularda son güne geldik. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Ege Üniversitesi 310 Personel Alımı Sona Eriyor! Sonuçları Ne Zaman?

Ege Üniversitesi 1 temmuz 2020 tarihinde açıkladığı personel alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 310 kişilik kadro ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamıştı ve artık sona eriyor. Bu kapsasamda henüz başvuru yapmamış olan adaylar için sonuç bekleyen adaylar için detayları sizlerle paylaşacağız.

PERSONEL ALIMI KADROLARI NELERDİR?

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

3) Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.

4) Lisans mezunları için 2018 yılı KPSS (B) grubu sınavından KPSS(P3) puanı, Ön Lisans Mezunları içinse KPSS(P93 ) esas alınacaktır.

5) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan Emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

6) Eczacı kadrosu için KPSS puanı aranmayacaktır.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Adaylar başvurularına 1 Temmuz 2020 tarihinde başlamış olup en geç 15 Temmuz 2020 tarihinde sona erecektir. Başvurular istenen belgeler ile birlikte Ege Üniversitesine yapılacaktır.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Başvurular adayların KPSS Puanı ile değerlendirilecek. En yüksek puandan en düşük puana sıralama yapılacak. Başvuru sonuçları asil liste ve 3 katı yedek olmak üzere son başvuru tarihinden itibaren 5 iş günü içinde www.ege.edu.tr adresinde ilan edilecektir. Yani sonuçlar 21 - 22 temmuz 2020 tarihinde açıklanacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 05:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadık tümen
Sadık tümen - 3 yıl Önce

İş olsa yeterki