Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartı Olmadan Personel Alımı Yapıyor! Yurtdışı Memur Alımı

Dışişleri Bakanlığı Yurtdışında görevlendirmek üzere KPSS şartı aramadan ve yaş şartını 46 yaşından büyük olmamak ile şartlandırarak sözleşmeli olarak personel alımı gerçekleştirecek.

Dışişleri Bakanlığı  KPSS Şartı Olmadan Personel Alımı Yapıyor! Yurtdışı Memur Alımı

Dışişleri Bakanlığı Türk Uyruklu adaylar arasından sözleşmeli olarak personel alımı gerçekeştireceğini duyurdu. Bu bağlamda Dışişleri Bakanlığı Türkiye Cumhuriyet, Lahey Büyükelçiliği’nde boş bulunan sekreter kadrosu için 1 sözleşmeli sekreter alımı yapacak. Büyükelçilik alımını yapacağı Sekreter adaylarına sınav yapacak olup sınava katılma şartlarını belirtti.

SINAV BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Lahey Büyükelçiliği adaylardan bazı genel nitelik arayacak. Bu kapsamda, Sınav tarihi itibari ile 46 yaşından gün almamış olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Her türlü iklim şartlarında çalışmasına engeli bulunmamak ve bunu sağlık raporu ile belgelemek, Çok iyi derecede Hollandaca ve Türkçe bilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak veya bunlara eşdeğer olduğu MEB tarafından onaylanmış yabancı okullardan mezun olmuş olmak, Bilgisayar veya daktilo kullanabilmek gibi nitelikler aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Lahey Büyükelçiliğine başvurular ilanın yayımlandığı tarih itibari ile başlayacak olup en geç 08 Mart 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular son başvuru günü en geç 17:00 a kadar Jan Evertstraat 15, 2514 BS, Den Haag adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09:00-18:00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçilik sorumlu değildir. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 23:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuba kamalak
Tuba kamalak - 3 yıl Önce

Nasıl yapabilirim