Ceza ve Tevkifevleri 215 Şoför Alımı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü DPB tarafından yapmış olduğu duyurusuna toplamda 215 kişilik boş kadro ile şoför alımı yapacağını duyurdu!

Ceza ve Tevkifevleri 215 Şoför Alımı
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 28 Aralık 2016 tarihli gerçekleştirmiş olduğu duyurusunda bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak amaçlı toplamda 215 kişilik boş kadro ile şoför alımı gerçekleştirecek. Alınacak Şoför adaylarına Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından bir sınav uygulanacak. Yapılacak olan sınava katılacak olan adaylardan 2016 yılına ait Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacak. Lise, Önlisans ve lisans mezunları KPSS sınavından en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Kamu Personeli Seçme Sınavı puan sırasına göre kadro sayının on katı kadar yani 2 bin 150 kişi çağırılacak. Sınavda başarılı olan adayların kadro işlemleri gerçekleşecektir. Ayrıca aranan diğer şartlarıda taşımaları gerekmektedir. Diğer aranana şartlar şöyledir.

Adaylardan, ürkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulumamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç vermek, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans mezunları için 2016 KPSSP3, önlisans mezunları için 2016 KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2016 KPSSP94 puanı esas alınmak kaydıyla Kamu Personeli Seçme Sınavından 70 ve daha yukarı puan almış olma şartı, Son başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak,En az lise veya dengi okul mezunu olmak,E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı resmi gazetede yayımlanan değişiklik ile 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak) şartları aranmaktadır. Bu şartlara uygun olan adayların başvuruları kabul edilecektir. Aksi taktirde şartlara uygun olmayan adayların başvurulaırı geçersiz sayılacaktır. 

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 02 Ocak 2017 tarihi ile 13 Ocak 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular ilanın tam metnindeki bulunana başvuru formunu doldurup, öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı yada komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar ilgili adalet komisyonu başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına başvuracaklardır. Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı ya da mahalli Cumhuriyet Başsavcılığı aracı kılınmaksızın doğrudan posta veya kargo ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. İlanıntam metnine Buraya Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE