Balıkesir Üniversitesi Hastanesi 16 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Balıkesir Üniversitesi sözleşmeli personel alımı yapacak. En az lise mezunu Hastane Personeli alımı için başvurular başladı. Şartlar ve kontenjanlar haberde.

Balıkesir Üniversitesi Hastanesi 16 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Balıkesir Üniversitesi Personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi Gazetede yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/B fıkrasına göre sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Yayımlanan ilana göre kontenjan dağılımı ve şartları haberde.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise Mezunu: 6 Hemşlre

Ön Lisans Mezunu: 1 Röntgen Teknisyeni, 2 Sağlık Teknikeri, 2 Diğer Sağlık personeli

Lisans Mezunu: 4 Hemşlre, 1 Diğer Sağlık personeli

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Balıkesir Üniversitesi bünyesine yayımladığı personel alımı ilanı ile adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " şartları aranacaktır.

Başvuru Özel Şartları Nelerdir?

Üniversite hastanesi için adaylardan özel olarak 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli seçme sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir.

Mesleğe Göre Özel Nitelikler:

Başvurular ne Zaman Yapılacak?

Üniversite sözleşmeli personel alımı için başvuurlar ilanın yaym tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gereklidir. Başvurular 24 Şubat 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 10 Mart 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Başvurular sadece istenne belgelerle birlikte " Balıkesir Üniversitesl Rektörlüğü Personel Daire BaşkanIığı Çağış Yerleşkesi BALIKESİR " adresine posta yolu veya şahsen yapacak|ardır. 

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE