2 Üniversiteye Mülakatsız 413 Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımlandı

Üniversitelere personel alımı ilanı yayımladı. İki Üniversite Düşük KPSS puanı ile farklı alanlarda 413 sağlık personeli alımı yapacak. Kadro dağılımı ve şartlar?

2 Üniversiteye Mülakatsız 413 Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımlandı

inönü Üniversitesi ve Necmettin Erbakan üniversitesi büneysindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyonlarda olmak üzere sözleşmeli personel alımı yapacaklarını ilan ettiler. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında yayımlanan ilanlara göre Sözleşmeli olarak 413 kişilik kadro ile alım yapılacak. Kadro dağılımı ve ilanların detaylarını İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacğaız.

İLANLARIN DETAYLARI:

Yayımlanan ilanlara göre İnönü Üniversitesi 292 ve Necmettin Erbakan üniversitesi 121 sözleşmeli personel alımı yapacak. Bu kapsamda alımlari Hemşire, Sağlık Teknkeri, Ebe, Laborant, Röntgen teknikeri, Diğer Sağlık Personeli kadrolarında yapılacak.

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIMI KADROLARI:

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIMI KADROLARI:

BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU!

1. 657 sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen Şartları taŞımak.

2. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaŞlılık aylığı almıyor olmak.

3. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmıŞ veya muaf olmak veya tecilli olmak.

4. 657 Sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla ilan edilen sözleŞmeli personel pozisyonuna iliŞkin yataklı tedavi kurumlarında 24 saat esasına dayalı çalıŞmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak. (Bu durum memuriyete giriŞte tam teşekküllü hastanelerden alınacak raporla tespit olunur.)

5. Başvuracak adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre kamu kurumlarında istihdam edilenlerin, “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında işlem yürütülmeyecektir.

BAŞVURULAR:

Söz konunus iki üniversite bünyesine alacağı personel adayları için başvurularu 27 Ağustos 2002 tarihi itibari ile başlayacak. Adaylar başvurularını en geç 15 gün içerisinde yani en geç 10 Eylül 2020 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir. Adyalar başvurularını istenen belgeler ile birlikte ilgili ünivrsitelere şahsen gerçekletirmeleri gereklidir.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 00:12
YORUM EKLE