Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelmiş olan ilan ile Yüksek Maaş ile sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı. 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında yayımlanmış olan sözleşmeli personel alımı ilanı için başvurular başladı. Kontenjan dağılımı ve başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle istihdam edilmek üzere (6) ve yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre (1) sözleşmeli personel alınacaktır. Bu kapsamda alımlar;

  • 3 Büro Personeli,
  • 3 Destek Personeli,
  • 1 Çözümleyici/Sistem Programcısı,

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Üniversite personel alımı için adaylar başvurularını sadece bazı nitelikler doğrultusunda gerçekleştirecek. Bu kapsamda Genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

Adaylardan KPSSP93 veya KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir. Puan geçerlilik yılı ise 2022 olarak belirlenmiştir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Adaylar başvurularına ilanın yayım tarihi olan 31 temmuz 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yani 14 Ağustos 2023 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. 

İLANIN TAM METNİ