Sosyal Güvenlik Kurumu memur alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde Resi gazete duyurusu ile yayımlanmış olan uzman yardımcısı alımı ilanı için bvaşvurularda sona geldik. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını bazı nitelikler doğrultusunda gerçekleştirecek. 

75 Memur Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

SGK farklı alanlarda olmak üzere 75 Uzman yardımcısı alıyor. Bu kapsamda alan dağılımı şöyledir;

Başvurular Sona Eriyor!

SGK memur alımı başvurusu 4 Aralık 2023 tarihi ile başlamıştı ve em geç 20 Aralık 2023 tarihin kadar başvuruların yapılmış olmaısı gerekmektedir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını sadece SGK kariyer adresi üzerinden yapılacaktır.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Başvurusunu tamamlayan ve şartları sağlayan adaylar arasından KPSS puan sırasına göre yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere atama yapılacak kadro sayısının 4 (dört) katı aday sözlü sınava çağırılacaktır. Sıralama sonucunda son sıradaki aday ile eşit puana sahip adayların tamamı sözlü sınava çağrılacaktır.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

SGK 75 Uzman Yardımcısı alımı başvuruları 20 Aralık 2023 tarihi ile sona erecek olup sonuçlar en geç 15 gün içersisinde açıklanması bekleniyor.

SGK 75 Memur Alımı İlanı (  Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı ) SGK 75 Memur Alımı İlanı ( Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı )