SEDDK ( Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu ) Ön Lsans ve Lisans mezunu memur alımı başvurusu bitiyor. 16 memur alımı yapılacak olup kontenjan dağılımı ve adaylardan aranan şartları İşin Olsa ekibi olarak sizlere aktaracağız.

Başvurular Sona Eriyor!

SEDDK memur alımı başvurusu için süreç sona eriyor. Bu kapsamda henüz başvuru yapmamış olan adaylar en geç 15 Mart 2024 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 15 Mart 2024

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/svedvd-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Değerlendirme Nasıl Yapılacak?

Başvurular üzerinde yapılacak inceleme sonucu; Memur, Sekreter ve Hizmetli kadroları için sözlü sınavına ilişkin bilgiler, Kurumun resmi internet sitesinden (https://www.seddk.gov.tr) duyurulacaktır.

Kontejan Dağılımı Nedir?

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, “6 Memur”, “6 Sekreter” ve “4 Hizmetli” kadrolarına kamu hizmetine ilk defa Kurumumuzda başlayacak olan adaylar arasından giriş sınavı sonuçlarına göre personel alınacaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Adayların genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları sağlıyor olmaları gereklidir. Bu kapsamda genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adayların askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Ne Olacak?

Alımlar Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylardan yapılacak. Bu yönde 2022 yılında yapılan KPSS den P3 ve P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacaktır.

4 Kat Aday Sınava Tabii Tutulacak!

Yapılacak KPSS puan değerlendirmesi ile en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak değerlendirmeye göre Kontenjan sayısının 4 katı aday değerlendirmeye alınacaktır.

Hizmetli, Düz Memur ve Sekreter Alımı özel Şartları:

İLANIN TAM METNİ