Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı memur alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazetede 3 Eylül 2023 tarihi ile yayımlanmış olan duyuruya göre Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere Müfettii Yardımcısı alımı yapılacak.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına Genel İdari Hizmetleri sınıfına dahil 8’inci dereceli kadrolara atama yapılmak üzere üniversitelerin hukuk fakültelerinden mezun olanlar arasından Ankara’da yazılı ve sözlü olarak iki aşamalı yapılacak giriş sınavı ile toplam 7 Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı memur alımı için adaylardan genel oalrak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmıiş veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi nitelikler aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Adaylardan özel olarak KPSS ve Eğitim şartları aranacak. Ayrıca Daha önce mülga Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müfettiş Yardımcısı Giriş Sınavında iki kez başarısız olmamak gereklidir.

3 Yıllık KPSS Puanı Geçerli Olacak!

2021, 2022 ve 2023 yıllarında yapılan ve halen geçerliliği devam eden A Grubu Kamu Personeli Seçme Sınavlarındaki KPSS P4 veya P5 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak şarttır.

Sağlık Şartı:

Sağlık durumu her türlü iklim ve yolculuk koşullarına elverişli olmak, müfettişlik ve müfettiş yardımcılığı görevini yapmasına engel olabilecek hastalığı veya sakatlığı bulunmamak. 

Eğitim Şartı:

Üniversitelerin hukuk fakültelerinin en az dört yıl eğitim veren bölümlerinden ya da bunlara denkliği yetkili makamlar tarafından kabul olunan yurt içi veya yurt dışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Yaş Şartı:

Ocak 2023 tarihinde 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1988 tarihi ve daha sonra doğanlar).

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı memur alımı için başvurular Eylül ayı içerisinde olmak üzere Elektronik ortamda yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 5 - 15 Eylül 2023

Başvuru Adresi: e-Devlet üzerinden “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya Kariyer Kapısı Platformu internet adresinden (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) elektronik olarak yapılabilecektir.

İLANIN TAM METNİ