Sahil Güvenlik Komutanlığı Askeri personel alımı yapacak. 2024 yılı İkinci dönem olarak yayımlanmış olan Uzman Erbaş Alımı ilanına göre 300 kişilik kadro ile Uzman Erbaş alımı gerçekleştirilecek.

İşin Olsa ekibi olarak Başvuru detaylarını sizlere aktaracağız.

Başvuru Ekranı Açıldı!

Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı için müjdeli gün. Beklenen başvuru ekranı açıldı. En az lise mezunu olan adaylar başvuruda bulunabilecekler. Ayrıca sadece Elektronik ortamda yapılacak başvurular kabul olacaktır. Başvuru detayları için haberi inceleyiniz.

Başvuru Tarihi: 3 - 14 Haziran 2024

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu

Başvuru Adımları:

Öncelikle yukarıdaki bağlantı üzerimnden ilgili adrese e-Devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra " Yeni Başvuru " Sonrasında Başvuru şekinde ilerleyerek başvuruda buunabilirsiniz.

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş-3

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş 2-1

300 Uzman Erbaş Alımı Yapılacak!

Sahil Güvenlik Komutalığı uzman erbaş alımları " Topçu, Telsizci, Motorcu, Elektrikçi,, İkmal (Aşçı), Kurbağaadam " mesleklerinde gerçekleştirilecektir. 

Detaylı Kontenjan dağılımı ve şartları için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Sahil Güvenlik 2024/2 İle 300 Uzman Erbaş Alımı Kontenjanları Belli Oldu! Sahil Güvenlik 2024/2 İle 300 Uzman Erbaş Alımı Kontenjanları Belli Oldu!

Başvuru Ücreti Olacak Mı?

Uzman erbaş alımında başvuru için adaylardan herhangi bir ücret talep edilmeyecek olup sadece e-Devlet sistemi üzerinden başvuru alınacaktır.

Başvuru Esnasında Bunlara Dikkat Edin!

Askerlik sınıf/branş/ihtisasına göre başvuru yapan adaylar ile sisteme ilave belge yüklemesi gereken adaylar internet üzerinden başvurularını yaparken;

Askerlik görevini tamamlayanlar, üzerinde terhis tarihi ve sınıf/branş/ihtisasının açık ismi yazılı terhis belgesini, (e-devlet üzerinden alınan askerlik durum belgesinde adayın sınıfı/branşı/ihtisası yer almadığından, askerlik sınıf/branş/ihtisasına göre adayın uygunluğu tespit edilememekte ve bu adayların başvurusu değerlendirilememektedir.)

Askerlik görevini yapmakta olanlar veya sözleşmeli erler bağlı olduğu birliğinden alacağı görev yeri yazısını (sınıf/branş/ihtisasının açık ismini belirtir şekilde) (sözleşmeli erler için örnek yazı sayfa-20, askerlik görevini yapmakta olanlar için örnek yazı sayfa-21),

Başvuru için talep edilen ilave belge/sertifikasını, okunaklı bir şekilde taratarak/fotoğrafını çekerek sisteme yükleyeceklerdir. Sistemde görünmeyen/okunmayan belge sahiplerinin başvuruları değerlendirilemeyeceğinden geçersiz sayılacaktır.

Diploma/Sertifikalarında başvuru yapacakları branşa yönelik olarak istenen kaynak bölümlerin tam isimleri yazmayan, ancak istenen kaynak ile mezun olduğu kaynağın denk olduğunu değerlendiren adaylar ilgili kurumlardan alacakları denklik/eşdeğerlik belgesini de sisteme yükleyecektir

Adayların beyan ettiği/sisteme yüklediği belgelerin, kılavuzda yer alan başvuru şartlarına uygun olmadığının tespit edilmesi durumunda alım sürecinin hangi aşamasında olursa olsun aday elenmiş kabul edilecek ve adayın işlemleri atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu husustaki hukuki sorumluluk adayın kendisinde olacaktır.

İnternet dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Alım süresince her türlü duyuru www.sg.gov.tr internet adresinden yapılacak olup adaylar alım takvimine göre duyuruları takip etmekle sorumludur. Adayların adreslerine herhangi bir tebligat gönderilmeyecek olup, www.sg.gov.tr internet adresinden yapılacak duyurular resmi tebligat niteliği taşımaktadır.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Uzman Erbaş alımı kılavuzunda belirtilen askeri şartlar aranacak. Bu kapsamda aşağıdaki bağlantıyı kullanarak başvuru kılavuzuna ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Sahil Güvenlik 2024 Yılı 300 Uzman Erbaş Alımı Kılavuzu Sahil Güvenlik 2024 Yılı 300 Uzman Erbaş Alımı Kılavuzu

YENİ DUYURULARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS ve Android Uygulama İçin >>>> BURAYA