Sahil Güvenlik Komutanlığı Memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede 24 Ekim 2023 tarihi ile yayımlanmış olan duyuruya göre Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesimndeki eksikliği karşılamak üzere Kasım ayı içerisinde göevlendirilmek üzere 2023 yılı Devlet Memuru alımı gerçekleştrilecek.

Devlet Memuru Alımı Kontenjanları Nelerdir?

Söz konusu ilan Resmi gazetede 24 Ekim 2023 tarihi ile yayımlanmış olup başvurular alınıyor. Yayıumlanmş olan ılavuza göre alım yapılaca kadrolar;

1 kişi Bilgisayar Mühendisi,

1 kişi İnsan Ticareti ile Mücadele Uzmanı,

1 kişi Hesap Sorumlusu,

3 kişi Garson,

4 kişi Boyacı/Badanacı,

3 kişi Bahçıvan,

Sahil Güvenlik Komutanlığı Memur Alımı Şartları Nelerdir?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda adaylardan;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak gibi şartlar aranacak.

Ayrıca adayların " Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışmamış olmak ve sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak ve Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak " şartı aranacaktır.

Başvuru Özel Şartları Nedir?

Sahil Güvenlik komutanlığı memur alımında adaylardan KPSS, Eğitim ve yaş şartları aranacak.

KPSS Şartı nedir?

Devlet Memuru alımları 2022 yılı KPSS Puanı ile yapılacak. Buna göre Lisans mezunu alımlar için KPSSP3 ve Ön Lisans mezunu alımlar için KPSSP93 ve Lise için P94 puan türünden puan almış olmak şartı aranacaktır.

Yaş Şartı Nedir?

Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (10 Kasım 2005 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2023 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1988 ve daha sonra doğanlar başvurabilir).

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvurular, 01-10 Kasım 2023 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/sahilguvenlik- komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. Başvuru ile ilgili detayların yer aldığı bilgilendirme kılavuzuna, www.sg.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecektir.

BAŞVURU KILAVUZU