Sağlık Bakanlığı Atama duyurusu yayımladı. 13 Mayıs 2022 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre Sağlık Bakanlığı 2022 yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama kurası için talep toplamaya başladı. Atanmak istediğiniz Ünvanda talebinizi Sağlık Bakanlığına iletebileceksiniz. Öte yandan talep oluşturmayan adayardan 2022 Yılı 2. Dönem İlk defa ve yeniden atama kurasına katılabilecekler.

Hangi Unvanlarda Talep Toplanacak?

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, uzman diş tabibi ve tabip unvanlarında talep toplanacaktır. (Diş Tabibi ve Eczacı unvanındaki kişiler talep bildirmeyecektir.)

Yapılacak talepler, sadece münhal yer tespit çalışmalarına yardımcı olmak amacıyla kullanılacak olup, başvuru yerine geçmeyecektir.

Sağlık Bakanlığı 2022/2 Atama Kurası İlanı Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığından gelen duyuru ile Kura başvurusu için, ilan metni ve kura takvimi https://yhgm.saglik.gov.tr adresinde yayınlanacak olup, kuraya ilişkin usul ve esaslar ilan metninde belirtilecektir. Kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden ilan metninde belirtilen tarihler arasında yapılacaktır.

Talep Başvurusu Ne Zaman?

Kura atama ilanı için taleplwer toplanmaya başlandı. Talepler 19.05.2022 (Saat 17:00) tarihine kadar oluşturulabilecektir. Talep bildirimi zorunlu değildir. Talep bildirmeyen kişiler de kuraya başvurabileceklerdir. 

Taleplere başvuru yapabilmek için e-Devlet şifresi ile talep oluşturulacak. Aşağıdaki bağlantıya Giriş yapıldıktan sonra, ana sayfada yer alan Talep Oluştur butonuna basılarak açılacak ekranda istenilen bilgiler doldurularak kaydedilecektir.

TALEP OLUŞTURMAK İÇİN TIKLAYINIZ.