Sağlık Bakanlığı personel alımı faaliyetleri devam ediyor. 2024 yılı kapsamında yayımlanmış olan ilana göre 27 Bin perosnel alımı yapılacak olup söz konusu kontenjanlarda 2000 kişilik kadro ile Ebe alımı yapılacak. Bu kapsamda adaylardan aranan şartlar ve ilan detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Sağlık Bakanlığı Her geçen yıl Ebe alımları yapılıyor. 2024 yılı içerisindeki kontenjanlarda Lisans seviyesinde 2000 Ebe alımı yapılacağı açıklandı.

Başvuru İçin Adaylarrdan Hangi Şartlar Aranacak?

Sağlık Bakanlığı Personel alımında genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu yönde " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv arştırmasından olumlu sonuç alabilmek " şartları aranacak.

Ayrıca, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gerekmektedir.

KPSS Şartı olarak ise 2022 yılında yapılan KPSS'den Lisans seviyesinde KPSSp3 puan türünden puan almış olmak şartı aranacaktır.

Eğitim Şartı nedir?

Ebe alımları " 4603" nitelik kodu ile gerçekleştirilecek. İlgili nitelik kodunada beliritlen şart ise " Ebelik lisans programından mezun olmak. " şeklindedir.

Tercihler Ne Zaman Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı 27 Bin Personel alımı kapsamında tercihler 21 Şubat 2024 tarihi ile başlamış olup en geç 28 Şubat 2024 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Tercihler sadece ÖSYM üzerinden yapılacak.

Sağlık Bakanlığı KPSS 2024/5 İle 27 Bin Personel Alımı Sona Eriyor! Sağlık Bakanlığı KPSS 2024/5 İle 27 Bin Personel Alımı Sona Eriyor!

Taban KPSS Kaç Olacak!

Sağlık Bakanlığı Ebe alımı için 2024 yılı 2000 kişilik kontenjan ayrıldı. Bu kapsamda Lisans seviyesinde yapılan alımlar için geçtiğimiz yıllarda yapılan atamalarda Taban KPSS puanı aşağıdaki gibidir. 2024 yılında da yapılan alımlarda puanınızı karşılaştırabilirsiniz.

Taban EBE KPSS Puanı: 61,51551 Puan ile Atama Yapılı

SEN KAÇ PUANLA TERCİH YAPTIN? YORUMLARA YAZ!

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN ve YENİ AÇIKLAMALAR İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Hemşire Maaşları Ne Kadar 2024? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı Hemşire Maaşları Ne Kadar 2024? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı

Kaynak: İşin Olsa