Sağlık Bakanlığı Personel alımı yapıyor. ÖSYM ile yayımlanmış olan KPSS 2024/5 tercih kılavuzuna göre Sağlık Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Türkiye Geneli Büro Personeli alımı yapılacağı açıklandı. Alımlar Mülakatsız Personel Alımı kapsamında yapılacak.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Sağlık Bakanlığı Personel alımı kapsamında Lisans mezunları içerisinden 304 Büro Personeli Alımı yapılacağı bildirildi.

Şehre Göre Kontenjan Bilgisi Nedir?

Başvuru Şartları Nedir?

Sağlık Bakanlığı 304 Büro Personeli alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şatlar aranacak. Buna göre özel olarak ise Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

Öte yandan 2022 yılında yapılmış olan KPSS den Lisans seviyesinde P3 puan türünden puan almış olmak şartı aranacaktır.

Eğitim Şartı Nedir?

Sağlık Yönetimi, Sağlık İdaresi, Sağlık Kurumları Yönetimi, Sağlık Kurumları Yöneticiliği, Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği, Sağlık Kurumları İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

Kamu ve Özel 2024 Yılı Büro Personeli ve Memuru Maaşları Ne Kadar? Kamu ve Özel 2024 Yılı Büro Personeli ve Memuru Maaşları Ne Kadar?

Tercihler Ne Zaman Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı 27 Bin Personel alımı kapsamında tercihler 21 Şubat 2024 tarihi ile başlamış olup en geç 28 Şubat 2024 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Tercihler sadece ÖSYM üzerinden yapılacak.

Sağlık Bakanlığı KPSS 2024/5 İle 27 Bin Personel Alımı Sona Eriyor! Sağlık Bakanlığı KPSS 2024/5 İle 27 Bin Personel Alımı Sona Eriyor!

SEN KAÇ PUANLA TERCİH YAPTIN? YORUMLARA YAZ!

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN ve YENİ AÇIKLAMALAR İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Kaynak: İşin Olsa