Sağlık Bakanlığı 2024 yılı Personel alımı kapsamında Yeni duyurular yayımlamaya devam ediyor. Bu kapsamda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sosyal Medya hesabı üzerinde yaptığı açıklama ile Türkiye Geneli Ağız ve Diş Teknikeri alımı yapılacağını bildirdi. 

İşin Olsa ekibi olarak yapılan Açıklama ve İlan hakkında detayları siz değerli takipçilerimiz ile paylaşacağız.

Sağlık Bakanlığı Yeni İlanlar Gelecek!

Sağlık Bakanlığı bünyesine 2024 yılı kapsamında Sözleşmeli Personel alımı kapsamında 27 bin kişi atadı. Lise, Ön Lisans ve Lisans seviyesinde yapılan atamalara göre yeni atamalarında yapılacağını daha önce sizlerle paylaşmıştık.

Sağlık Bakanlığı 27 Bin Personel Alımı Sayısı 36 Bin Oldu! Kontenjanlar Belli Oldu! Sağlık Bakanlığı 27 Bin Personel Alımı Sayısı 36 Bin Oldu! Kontenjanlar Belli Oldu!

Sağlık Bakanlığı 2024 Yılı 9 Bin Sözleşmeli Personel Alımı Daha Yapılacak! Sağlık Bakanlığı 2024 Yılı 9 Bin Sözleşmeli Personel Alımı Daha Yapılacak!

SÖZ KONUSU İLANLARI KAÇIRMAMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİR VE İNSTAGRAMDA TAKİP ET!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Personel Alımı Duyurusu Yaptı!

Bakan Fahrettin Koca Düzce'de yaptığı açıklama sonrası gelen sorulara cevap olarak " Geçen yapılan atamalarda Ağız ve Diş alanında atamaların yetersiz olduğunu belirterek 81 İlde devam eden Aile Diş Hekimlerinin yanında Ağız ve Dil Sağlığı Teknikeri alımı yapılacağını bildirdi" 

RESMİ DUYURU: https://twitter.com/i/status/1767889927759380524

Aile Diş Hekimliği uygulaması Nedir?

Çocukların ağız ve diş sağlığı durumlarının kayıt altına alındığı, gerekli değerlendirmeler yapılarak koruyucu tedavilerin uygulandığı, düzenli takip ve kontrolünün sağlandığı bir sistem olan Aile Diş Hekimliği uygulaması, 2024 yılında 20 ilde yaygınlaştırılacak.

Uygulamanın, 2028 yılının sonuna kadar tüm nüfusu kapsayacak şekilde kademeli olarak 81 ilde hayata geçirilmesi hedefleniyor.

81 Şehir Ağız ve Diş Teknikeri Alımı Yapılacak!

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl 2023 yılı atamalarında Sağlık Bakanlığı Polikliniklerde Aile Hekimlerininin yanlarında görevlendirilmek üzere 32 bin Tıbbi Sekreter Alımı yapılmıştı.

Yeni gelecek uygulamada ise Aile Diş Hekimlerinini yanlarında görevlendirilmek üzere Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri alımı yapılacak. Henüz kontenjan sayısı belli olmadı. Ancak önümüzdeki günlerde yeni açıklamalar bekleniyor. 

Yeni duyuruları kaçırmamak için İşin Olsa Takip Ediniz.

Ağız ve Diş Teknikeri Alımı Şartları Nedir?

  • Ağız Diş Sağlığı, Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Hekimliği-Hijyen, Diş Teknik Sekreterliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.
  • KPSS den geçerlilik süresi dolmamış olan puandan P93 puan türünden puan almış olmak gereklidir.

İlan Ne Zaman Yayımlanacak?

Sağlık Bakanlığı yeni personel alımları Seçimden sonra gündeme gelmesi bekleniyor. Bu kapsamda yeni duyuruları kaçırmayınız. İşin Olsa ekibini takip etmeyi unutmayınız.